آزمون سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۵ : مشاور عالی سازمان سنجش از تمدید مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۵ تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۳ خرداد ماه خبر داد.

مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۵

به گزارش پی اچ دی آزمون ،حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور فراهم آوردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبانی که تا کنون برای ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۵ اقدام نکرده اند، مهلت ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در این آزمون تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۳ خرداد ماه ۹۵ تمدید می شود.

وی ادامه داد: تا ساعت ۱۲ امروز سه شنبه ۱۸ خرداد ماه ۹۵ تعداد  ۶۵ هزار و ۲۱۴ داوطلب نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کرده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: بنابراین به آن دسته از داوطلبانی که تا کنون برای ثبت نام و انتخاب رشته به منظور شرکت در آزمون مذکور اقدام نکرده اند، اکیدا توصیه می شود در این مهلت با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام نسبت به ثبت نم اقدام کنند.

وی اظهار داشت: اطلاعیه‌ سازمان سنجش بعد از ظهر امروز سه شنبه ۱۸ خرداد ۹۵ در رابطه با تمدید مهلت ثبت نام، اصلاحات دفترچه راهنما و همچنین کد رشته محل های جدید برروی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. داوطلبان می توانند در صورت واجد شرایط بودن نسبت به تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت نام و انتخاب رشته حداکثر تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۳ خرداد ۹۵ اقدام کنند.

وی ادامه داد: اطلاعات ثبت نامی و انتخاب رشته داوطلبانی که تا کنون نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در این آزمون اقدام کرده اند، بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد و لذا این دسته از داوطلبان نیز می توانند با مطالعه دقیق اطلاعیه منتشره این سازمان درباره تمدید مهلت ثبت نام، اصلاحات دفترچه راهنما و همچنین کد رشته محل های جدید نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی و انتخاب رشته خود حداکثر تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۳ خرداد ماه ۹۵ اقدام کنند.

توکلی یادآورشد: براساس ضوابط دراین آزمون برای پذیرش دانشجو در ۷۰ رشته اقدام می شود، ظرفیت پذیرش دانشجو در ۷۰ رشته جمعا ۲۳۳ هزار ۶۴۱ نفر است. پذیرش دانشجو در ۵۰ رشته از ۷۰ رشته  صرفا براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) صورت می گیرد.

وی افزود: ظرفیت پذیرش در ۵۰ رشته مذکور جمعا ۶۶ هزار و ۷۳۰ نفر خواهد بود پذیرش دانشجو در ۲۰ رشته دیگر از ۷۰ رشته از طریق برگزاری آزمون و براساس نمره کل اکتسابی داوطلبان در آزمن صورت می گیرد.

توکلی خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش در این ۲۰ رشته جمعا ۱۶۶ هزارو ۹۱۱ نفر است براساس برنامه زمانی پیش بین شده آزمون داوطلبان ۲۰ رشته بعد از ظهر روز جمعه ۲۲ مرداد ۹۵ در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود.