سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- نایب رییس هیات نظارت بر صدا و سیما گفت: کم توجهی به فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی توسط مسئولان نهادهای مختلف در نهایت سبب رخنه فرهنگ و تفکر غربی می شود.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب در دیدار با منتخبین دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت مقابله با ولنگاری فرهنگی فرمودند: در موضوع فرهنگ نوعی ولنگاری و بی اهتمامی در دستگاه های فرهنگی به چشم می خورد، زیرا در تولید کالای فرهنگی مفید و جلوگیری از تولید کالای فرهنگی مضرّ، کوتاهی هایی انجام می شود.
رمضانعلی شجاعی کیاسری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا دراین زمینه اظهار کرد: هرچند که سازمان صدا و سیما از ارکان اصلی فرهنگسازی در کشور است اما به نظر می رسد؛ رهبر معظم انقلاب برای سایر حوزه های فرهنگی در کشور تاکید داشتند.
وی گفت: معیارهای تولیدات صدا و سیما خاص بوده و همیشه بررسی می شود و بر همین اساس کمتر به بیراهه می رود.
این عضو هیات نظارت بر صدا و سیما افزود: در برخی از تولیدات فرهنگی حوزه های سینما، مجلات و بازی های رایانه ای، شاهد این ولنگاری ها هستیم.
وی ادامه داد: این در حالی است که حتی در پوسترهای تبلیغاتی این محصولات ذکر شده نیز شاهد نبود آثاری فاخر هم راستا با فرهنگ ایرانی هستیم.
شجاعی کیاسری یادآور شد: باید هنرمندان، نویسندگان، دست اندرکاران و مدیران فرهنگی کشور با اولویت دادن به داشته های فرهنگی ناب این سرزمین دقت بیشتری داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: باید از فرصت های تاریخی که در اختیارمان داریم و با پیشینه غنی تمدنی و هنری خود، بیشترین بهره ممکن را ببریم.
شجاعی کیاسری افزود: امروز نیازمند حفظ و نگهداری از ارزش های دینی با احیا و پاسداشت فرهنگ ایرانی، اسلامی هستیم.