سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم از پرداخت وام ۷۰۰ هزار تومانی به دانشجویان زائر عتبات عالیات و احتمال افزایش ۲۱ وام دانشجویی در سال جاری خبر داد.

ذوالفقار یزدان‌مهر رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون دائمی هئیت امنای صندوق رفاه وزارت علوم، میزان تمام ۲۱ وام دانشجویی در سال جاری افزایش پیدا می کند؛ البته این طرح باید در هیئت امنای صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد تایید قرار گیرد.
وی افزود: به دلیل کاهش میزان اعتبارات، وام شهریه افزایش پیدا نمی کند و باید در این زمینه مانند سال گذشته با کمک درآمدهای اختصاصی این مشکل را برطرف کنیم.
رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم با اشاره به آغاز پانزدهمین دوره اعزام دانشجویان به عتبات عالیات، عنوان کرد: امسال هم مانند سال گذشته صندوق رفاه به دانشجویانی که به عتبات عالیات اعزام می‌شوند تسهیلات پرداخت می‌کند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲ هزار نفر به عتبات‌ عالیات عازم شده و از اعتبارات استفاده کردند، افزود: سال‌های قبل به هر دانشجو مبلغ ۳۰۰ هزار تومان وام عتبات پرداخت می‌شد که این مبلغ در سال ۹۵ با افزایش چند درصدی به ۷۰۰ هزار تومان رسید.
یزدانمهر با اشاره به ارائه این تسهیلات به تمام زائران دانشجو تاکید کرد: این تسهیلات جدا از تسهیلاتی است که توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان پرداخت می‌شود و دانشجویان می‌توانند از تسهیلاتی هم که این صندوق برای سفر به عتبات پرداخت می‌کند، استفاده کنند.