سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم درباره ارائه مدرک تحصیلی معتبر براساس سوابق کاری، جزییاتی را مطرح کرد.

اخذ مدرک تحصیلی با سابقه کاری

 

زمان تکمیل ظرفیت ارشد آزاد ۹۵ را بدانید

کنکور ارشد آزاد و سراسری ۹۶ ادغام شد زمان ثبت نام و برگزاری آزمون

وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جواندرباره اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر دریافت مدرک تحصیلی با سابقه کار عنوان کرد: وزارت علوم چنین چیزی را اصلا قبول ندارد و برای جلوگیری از تقلبات باید کار کرد.
وی افزود: یکی از این راه ها این است که جوانان ما آگاهی داشته باشند که قطعا دانشگاه‌های رده های مختلف که نامشان در لیست مورد تایید وزارت علوم نیست مدارک معتبر و قابل قبول ندارند.
احمدی عنوان کرد: اگر دانشجویان نسبت به مدرک دانشگاه تحصیل خود شک دارند می توانند با مراجعه به سایت سازمان امور دانشجویان یا بصورت تلفنی از اعتبار مدرک و دانشگاه خود اطمینان حاصل کنند.
وی درباره ادعای به ظاهر قانونی برخی موسسات یا دانشگاه‌ها در ارائه مدرک به افراد با سابقه کار بالای هشت سال بیان کرد: اصلا چنین قانونی وجود ندارد که بر اساس سوابق کاری به فردی مدرک تحصیلی داده شود، هرچند که فرد سابقه بالایی هم داشته باشد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم افزود: در وزارت علوم قانون دریافت مدرک براساس سابقه تحصیلی نداریم و حتما افراد باید با گذراندن دوره های آموزشی، پیش نیاز ها و دروس عمومی و تخصصی موفق به اخذ مدرک تحصیلی شوند.
وی یادآور شد: حتی در بحث مراجعه برخی کارکنان و کارشناسان موسسات و کارخانجات به دانشگاه‌های علمی کاربردی چنین چیزی مطرح نیست و افراد بعد از گذراندن دوره ها و امتحانات دروس در صورت موفقیت می توانند مدرک بگیرند نه براساس سوابق کاری خود.