17-391.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  در پی حواشی ایجاد شده در جشنواره اقوام، دانشگاه سیستان و بلوچستان با انتشار یک بیانیه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، در متن این بیانیه آمده است: “طبق برنامه سالیانه طرح شده در سطح وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، جشنواره های متعددی در دانشگاه های کشور برگزار می شود که یکی از آنها جشنواره معرفی اقوام ایرانی است . دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز مانند دیگر دانشگاه ها با کسب مجوزهای قانونی و تصویب شورای فرهنگی، همانند سالهای گذشته، این جشنواره را با هدف ایجاد اتحاد در میان اقوام مختلف برگزار نمود .

این جشنواره پس از جشنواره های حرکت و رویش که صبغه علمی و پژوهشی دارند با تمهیدات فراوان، بخصوص در جهت عدم اختلاط دانشجویان و برگزاری بخش آیینی در فضای بسته برگزار شد، اما متأسفانه علیرغم موفقیت آمیز بودن بخش اعظم جشنواره در طول هفت روز، به دلیل اهمال و سهل انگاری برخی از مسئولان و سوء استفاده مغرضانه تعدادی افراد، در دومین شب اجرای این مراسم آیینی و تنها در بخش برادران، اتفاقات ناخوشایندی رخ داد و جشنواره از اهداف اصلی خود دور شد.

دانشگاه سیستان و بلوچستان با اعلام این که اتفاقات و سوء استفاده های بوجود آمده به هیچ وجه قابل دفاع نبوده و در شأن یک مجموعه علمی اسلامی نیست ، اعلام می دارد که با مسببین این موارد اعم از مسئولین برگزاری جشنواره و دانشجویان خاطی برخورد قانونی، قاطع و شدید خواهد شد.

امید که دیگر در این محیط مقدس که جایگاه کسب علم و معرفت و دانش است شاهد چنین وقایعی نباشیم.”