1432548828521_635363454525994171.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس بنیاد نخبگان خوزستان از اجرای برنامه‌ای مشترک با همکاری معاونت متوسطه اداره‌ کل آموزش‌ وپرورش استان به‌ منظور شناسایی و پایش نخبگان مهارتی در بخش دانش‌آموزی خبر داد.

دکتر علیرضا زراسوندی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی در استان اظهار کرد: بنیاد نخبگان استان در قالب همکاری با معاونت متوسطه اداره‌ کل آموزش‌ و پرورش استان، جشنواره‌های علمی این معاونت را مورد حمایت قرار می‌دهد و تلاش بر این است تا از طریق این جشنواره‌ها دانش‌آموزان نخبه شناسایی شوند.

وی با بیان این‌ که برگزیدگان جشنواره نوجوان خوارزمی تحت پوشش حمایت‌های بنیاد نخبگان قرار می‌گیرند، گفت: این جشنواره بسیار مهم است و نشان می‌دهد در استان چه میزان دانش‌آموز خلاق و با استعداد وجود دارد و استعدادهای استان را نمایان می‌کند.

رییس بنیاد نخبگان خوزستان تصریح کرد: توصیه می‌کنم که تمام مسؤولان، خبرنگاران و اساتید دانشگاه‌های استان از این جشنواره بازدید کنند تا از توانایی‌های دانش‌آموزان استان آگاهی پیدا کنند.

زراسوندی شناسایی نخبگان مهارتی استان را از محورهای این همکاری عنوان کرد و ادامه داد: جشنواره نوجوان خوارزمی در ایجاد انگیزه و سوق دادن دانش‌آموزان به مباحث شهروندی و کارآفرینی بسیار تأثیرگذار است همچنین در چنین جشنواره‌هایی نخبگان استان شناسایی می‌شوند.

وی با اشاره به این‌ که بنیاد نخبگان با همکاری آموزش‌ و پرورش استان توجه ویژه‌ای برای شناسایی و پایش نخبگان در حوزه‌های مختلف دارد، اظهار کرد: تاکنون برنامه‌ها و طرح‌های بسیاری در حوزه آموزش‌ و پرورش اجرا شده است که مهم‌ترین آن‌ها طرح شهاب به‌ عنوان یک طرح ملی مشترک بین بنیاد ملی نخبگان و وزارت آموزش‌ و پرورش برای شناسایی و هدایت نخبگان است.

رییس بنیاد نخبگان خوزستان اضافه کرد: طرح شهاب امسال در آموزش‌ و پرورش ناحیه ۲ و ناحیه چهار اهواز برای پایه‌های چهارم و پنجم ابتدایی اجرا شد و در شاخص‌های مختلف دانش‌آموزان مستعد شناسایی شدند و مورد حمایت بنیاد نخبگان قرار گرفتند.

برچسب ها :