سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی از نحوه پذیرش دانشجو دکتری در این دانشگاه خبر داد.

 

علی احمدیان معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: دانشگاه خواجه نصیر در مقطع دکتری ۱۸۸ نفر ظرفیت دارد که به طور معمول حدود ۱۰ برابر ظرفیت داوطلب برای مصاحبه معرفی می‌شوند و برابر این اساس ۱۳۵۰نفر به ما معرفی می شوند که مصاحبه‌ها انجام شده و درحال حاضر گروه‌ها و دانشکده‌ها در حال جمع‌بندی برای اعلام اسامی ۱۸۸ نفر نهایی هستند.
وی افزود:نحوه پذیرش این افراد به گونه ای است که ۲۰ درصد ضریب برای سنجش و آزمون و ۸۰ درصد باقی مانده برای مصاحبه در نظر گرفته می شود.
معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی ادامه داد: ۵۴ نفر بدون آزمون در بخش استعدادهای درخشان داریم،که ۱۹۰ نفر شرکت‌کننده داشتیم و این افراد نیز همزمان با داوطلبان آزمون دکتری مصاحبه آنان صورت گرفت.
احمدیان اظهار داشت:برای انجام  پذیرش دانشجویان دکتری توافقی بین طرفین دانشجو و دانشگاه انجام می‌شود تا دانشجو به دانشگاه دیگری نرود ولی امسال باتوجه به افزایش اختیارات دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجویان پس از اعلام نتایج نهایی، تعهد گرفته می‌شود تا دانشجو به دانشگاه دیگری جواب مثبت ندهد.
وی یادآورشد:۹۳۸ نفر در کارشناسی ارشد ظرفیت داریم و ۱۱۶ نفر هم به صورت بدون آزمون و استعداد درخشان پذیرش می‌کنیم، ولی هنوز پذیرش در این مقطع انجام نشده است.
انتهای پیام  /