سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- مدیرکل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تدوین نقشه راه توسعه فناوری استان های کشور خبر داد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خسرو پیری در نشست روسای پارک های علم و فناوری، هدف از تشکیل این نشست را بررسی موضوعات برندسازی و انتقال فناوری از داخل به خارج از کشور و خارج به داخل کشور اعلام کرد.
وی اظهار داشت: اساس و بنای اقتصاد مقاومتی؛ موضوع مورد تاکید همه مسئولان نظام اسلامی؛ اقتصاد دانش بنیان است که باید از طریق توسعه شرکت های دانش بنیان عملیاتی شود.
پیری افزود: برنامه معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم برای نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی، ایجاد شرکت های کوچک و متوسط است و پارک های علم و فناوری بازوی اجرایی وزارت علوم در این زمینه هستند.
وی گفت: باید تلاش کنیم پارک های علم و فناوری به عنوان یک الگوی موفق انتقال فناوری در کشور مطرح شوند زیرا این موضوع اثر فرهنگی زیادی برای گسترش اقتصاد دانش بنیان در پی خواهد داشت.
پیری افزود: وزارت علوم از صادرات محصولات دانش بنیان حمایت و پشتیبانی می کند که این حمایت از طریق پارک های علم و فناوری اعمال می شود و حمایت از کسب دانش جدید برای طراحی و تولید محصولات نیز از برنامه های وزارت علوم است.
مدیرکل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: پارک های علم و فناوری باید در تغییر ماموریت دانشگاه ها به سوی دانشگاه نسل سوم و کارآفرین به این دانشگاه ها کمک کنند.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از ایرانیان خارج از کشور مالک شرکت های دانش بنیان هستند گفت: تلاش می کنیم از این ظرفیت برای انتقال فناوری های نو به داخل استفاد کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، پیری اظهار داشت: ایجاد یک شبکه ارتباطی برای پیوند پارک های علم و فناوری از برنامه های وزارت علوم است که به زودی از سامانه آن رونمایی می شود و این شبکه در چارچوب شبکه پارک های علم و فناوری جهان اسلام فعالیت خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه اسناد راهبردی پارک های علم و فناوری به صورت عملیاتی تدوین شده و آماده انتشار است، گفت: بر مبنای همین اسناد، نقشه راه توسعه فناوری استان های کشور تدوین می شود.