1465200876151_124858.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  ارتش ایالات متحده آمریکا فناوری کمکی افزایش قدرت شنوایی یا گوش‌گیر هوشمند را بر روی ۲۰ هزار سرباز آزمایش می‌کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از میل آنلاین، فناوری گوش‌گیر هوشمند دارای عملکردی دو‌گانه است، به این صورت که با قراردادن آن در گوش، نه‌تنها آلودگی صوتی موجود در محیط تا ۸۵ دسی‌بل کاهش می‌یابد، بلکه با جذب صدای محیط، قدرت شنوایی سربازان افزایش می‌یابد.

طبق بررسی‌های انجام شده بیش از نیمی از سربازان پس از بازگشت از جنگ با مشکلات شنوایی درگیر می‌شوند، بنابراین با استفاده از گوش‌گیر هوشمند پالس‌های صوتی ناشی از شلیک ادوات جنگی خنثی شده و تنها صداهای ضروری در محیط قابل شنیدن هستند.

نمونه اولیه فناوری گوش‌گیر مدرن یا سامانه TCAPS در سال ۲۰۰۷ توسط بخش تحقیقات ارتش آمریکا طراحی شد.

کاپیتان جک مور، یکی از اعضای بخش تحقیقات ارتش عنوان کرد: مهم‌ترین کاربرد فناوری گوش‌گیر هوشمند، جلوگیری از بروز مشکلات شنوایی برای سربازان است.

وی در ادامه افزود: ویژگی اصلی این فناوری فیلترکردن صداهای آزاردهنده از صداهای ضروری در میدان نبرد است. بنابراین سربازان با استفاده از گوش‌گیرهای هوشمند می‌توانند در پرسروصدا ترین مناطق جنگی به آسانی با هم ارتباط برقرار کنند.