1465193631179_2.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  پس از ۲۰ سال ساخت‌وساز، سوئیس به تازگی طولانی‌ترین و عمیق‌ترین تونل ریلی جهان را تکمیل کرده است. تونل گات هارد به طول ۵۷ کیلومتر در ۲٫۵ کیلومتری زیر کوهستان حفر شده و شمال و جنوب اروپا را به هم متصل کرده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، در دیگر اخبار حمل‌ونقل جهان، پاریس تردد همه خودروهای ساخته شده قبل از سال ۱۹۹۷ را در تلاش برای کاهش آلودگی هوا ممنوع کرد.

کارخانه باتری‌سازی گیگافکتوری تسلا قرار است روز ۲۹ ژوئیه (نهم تیر) افتتاح شود و یک گزارش جدید حاکی از آن است که شرکت فولکس واگن یک بودجه ۱۵٫۵ میلیارد دلاری را برای ساخت کارخانه عظیم باتری‌سازی خود صرف کرده است.

مجله Consumer Reports خودروی پریوس تویوتا را خودرویی با بهترین مصرف سوخت معرفی کرده و شرکت فورد نیز اعلام کرد که خودروی فیوژن انرژی می‌تواند بیشتر از همه خودروهای برقی موجود در بازار طی مسیر کند.

شبکه برق مرکزی شیلی ظرفیت خورشیدی خود را از سال ۲۰۱۳ تاکنون چهار برابر کرده و اکنون این کشور به قدری انرژی خورشیدی تولید می‌کند که آن را بطور رایگان در اختیار مناطق دیگر قرار می‌دهد.

از سوی دیگر، جدیدترین کشور مستقل جهان بین کرواسی و صربستان در حال شکل‌گیری است و می‌تواند کل انرژی مورد نیازش را با جلبک تامین کند. چین نیز نیمی از تاسیسات انرژی بادی جدید خود را تا در سال ۲۰۱۵ نصب کرد و بزرگترین آرایه خورشیدی سقفی تجاری جهان بر روی یک فروشگاه در فیلیپین نصب شد.

فناوری چاپ سه‌بعدی اگرچه در مقیاس کوچک آغاز به کار کرد، اما اکنون برای چاپ کل خانه مورد استفاده قرار گرفته است.

شرکت معماری WATG مستقر در شیکاگو از طرحهای خود برای ساخت نخستین خانه چاپی سه‌بعدی بی‌نظم خبر داده است. در هلند نیز تیمی از طراحان یک خانه مدولار محکم را از ۲۴ لایه مقوا ساخته‌اند که تنها طی یک روز قابل مونتاژ است.

در نهایت در اخبار فناوری پوشیدنی نیز محققان موسسه فناوری ماساچوست روشی را برای چاپ سه‌بعدی خز قابل برنامه‌ریزی طراحی کردند که می‌تواند در سطوح بافت‌دار مورد استفاده قرار بگیرد. موزه علوم لندن نیز هفته گذشته میزبان یک نمایشگاه مد الهام‌ گرفته از فضا بود.

شهر مستقل از انرژی متعارف

پریوس

بزرگترین تونل جهان