1438581004925_115367.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  کنفرانس بین‌المللی مصالح و سازه‌های نوین در مهندسی عمران با هدف تبادل تجربیات در زمینه تکنیک‌های ساخت در آبان ماه به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا دکتر محمد زمان کبیر، رییس کنفرانس بین‌المللی مصالح و سازه‌های نوین در مهندسی عمران با اشاره به برگزاری چهار دوره کنفرانس در سطح ملی و به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه سمنان و دانشگاه یاسوج گفت: پنجمین دوره این کنفرانس در سطح بین‌المللی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

وی بهره‌مندی از تجارب و دستاوردهای سایر کشورها در حوزه مهندسی عمران را از اهداف برگزاری این کنفرانس در سطح بین المللی ذکر کرد و ادامه داد: امروزه آسمانخراش‌هایی با بیش از ۲۰۰ طبقه در دنیا در حال طراحی و ساخت است و از سوی دیگر انتظار می‌رود که ساختمان‌ها به جای مصرف انرژی، انرژی تولید کنند.

رییس دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر دستیابی به این اهداف را نیازمند افزایش سطح دانش مختصصان و تبادل دانش میان آنها دانست و خاطرنشان کرد: گردهمایی صاحبنظران، متخصصان، طراحان و سازندگان از سراسر ایران و جهان در این کنفرانس، فرصت ارزشمندی برای تبادل ایده‌های نو و ارائه یافته‌های جدید، بررسی مرزهای شناخته شده و کشف ناشناخته در این صنعت به شمار می‌آید.

کبیر با اشاره به جزئیات پنجمین دوره مصالح و سازه‌های نوین اظهار کرد: این کنفرانس در چهار محور اصلی «صنعتی سازی در ساخت و ساز»، «تحلیل، طراحی و اجرای سیستم‌های نوین سازه‌ای و روش‌های نوین به‌سازی و مقاوم سازی سازه‌ها»، «مصالح نوین در مهندسی عمران» و «فناوری‌ها و مصالح نوین سازگار با محیط زیست و کاهش مصرف آب و انرژی» برگزار خواهد شد.

وی زمان برگزاری این کنفرانس بین‌المللی را ۵ و ۶ آبان ماه امسال ذکر کرد و یادآور شد: مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه کنفرانس پایان خردادماه و مهلت ارسال اصل مقالات تا پایان شهریورماه تعیین شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه فعالان دانشگاه و صنعت ساختمان و نمایشگاه آخرین دستاوردهای این حوزه را از جمله برنامه‌های جنبی اولین کنفرانس بین‌المللی مصالح و سازه‌های نوین برشمرد.