1465095863591_images.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر دفتر همکای های علمی بین المللی دانشگاه خوارزمی ضمن تشریح اقدامات این دانشگاه در زمینه گسترش تعاملات بین‌المللی،از اعزام ۶ ماهه دانشجویان دوره دکتری این دانشگاه به کشورهای خارجی برای گذراندن فرصت‌های پژوهشی خبر داد.

غلام رضا کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا،با بیان اینکه یکی از سیاست‌های اصلی دانشگاه خوارزمی جذب دانشجوی خارجی است،افزود: در حال حاضر ۱۳۶ دانشجوی خارجی از کشورهای عراق و افغانستان،یمن،پاکستان و…. در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و سیاست دانشگاه خوارزمی این است که تعداد این دانشجویان را ظرف سه سال آینده به بیش از ۴۰۰ نفر افزایش دهد.

وی با اشاره به اقدامات دانشگاه خوارزمی در زمینه توسعه روابط بین‌الملل اظهار کرد: علاوه بر افزایش تعداد دانشجویان خارجی،اولویت دیگر دانشگاه انجام پروژه های مشترک با دانشگاه‌های خارجی است، زیرا علم یکی از حوزه های اقتدار آفرین برای کشور است و اگر می خواهیم ارزش های انقلاب اسلامی را به خارج از کشور صادر کنیم یکی از بهترین راه‌ها مسیر گسترش ارتباطات بین المللی دانشگاه‌ها است.

مدیر دفتر همکای های علمی بین المللی دانشگاه خوارزمی افزود:اقدام دیگر دانشگاه در زمینه گسترش تعاملات بین المللی تبادل استاد و دانشجو با داشگا‌های خارجی است.همچنین طبق برنامه ریزی های انجام شده دانشجویان دوره دکتری برای دوره های ۶ ماهه فرصت‌های پژوهشی به دانشگاه‌های معتبر دنیا اعزام می‌شوند تا بتوانند از دستاوردها و تجربیات روز دنیا استفاده کنند.

کریمی ادامه داد:در حال حاضر هر کدام از دانشکده ها اعزام دانشجوی دکتری را به عنوان فرصت های پژوهشی انجام می‌دهند.برای مثال دانشکده علوم زیستی ۱۰ دانشجوی دکتری را به عنوان فرصت پژوهشی اعزام کرده است.این دانشجویان معمولا به کشورهای اروپایی،کانادا،آمریکا و جنوب شرق آسیا اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به تصویب نقشه راه بین المللی شدن دانشگاه خوارزمی اظهار کرد:نقشه راه بین المللی شدن دانشگاه در سال گذشته مصوب شد. در چارچوب این نقشه مشخص شده است که هر کدام از معاونت‌ها و بخش‌های دانشگاه باید چه اقداماتی را انجام دهند تا زمینه فعالیت‌های بین المللی در دانشگاه خوارزمی فراهم شود.