1457933469243_32427.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: اگر بحث نشاط را رفع نکنیم نمی‌توانیم مقابل معضل اعتیاد بایستیم.

طاهر نجفیان در گفت و گو با خبرنگار سرویس علمی و آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، اظهار کرد: باید شورای صنفی از حالت نظارتی بیرون بیاید و به حالت اجرایی برسد. به عنوان نمونه در بحث کار دانشجویی، خود دانشجویان می‌توانند برخی از فعالیت‌ها را انجام دهند.

وی افزود: امور فرهنگی دانشگاه برگزاری جشن‌های دانشجویی توسط شورای صنفی را ممنوع کرده، چون به نظر آنها شورای صنفی باید کار صنفی کند و بهتر است به معضل اعتیاد دانشجویان و فضای رخوت و ناامیدی در خوابگاه‌ها بپردازد.

دبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: اکنون در دانشگاه ها نشاط وجود ندارد، چون برنامه هایی که بتواند این نشاط را حکم کند نداریم؛ به عنوان نمونه در سال ۸۲ مراسم معارفه قومیت‌های مختلف را داشتیم که افراد از استان‌های گوناگون با هم آشنا می‌شدند، اما بعدها این برنامه کنسل شد.

نجفیان ادامه داد: پیگیر این قضیه هستیم که شورای صنفی وارد مسائل فرهنگی شود، چون اگر بحث نشاط را حل نکنیم نمی‌توانیم جلوی معضل اعتیاد را بگیریم. تا زمانیکه نتوانیم علت را درست مشخص کنیم نمی‌توانیم با معلول برخورد کنیم.

وی اظهار کرد: مسئولان نباید به شورای صنفی به عنوان نهادی که مخالفشان است، نگاه کنند بلکه معاونت دانشجویی باید به آن به چشم یک بازو برای انجام امور و تسهیل کارهای خودش نگاه کند تا بسیاری از مشکلات رفع شود.

دبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی اصفهان در مورد بحث فرهنگ که در آیین‌نامه جدید سال ۹۱ از حوزه شورای صنفی خارج شد، گفت: ما نمی‌خواهیم خلاف کارهای امور فرهنگی و قوانین حرکت کنیم بلکه می‌خواهیم در راستای کارهای آنها مشارکت کنیم تا این فضای ناامیدی و رخوت در دانشگاه و خوابگاه از بین برود.

نجفیان تصریح کرد: زمانیکه در خوابگاه برای معضل اعتیاد ناظر می‌گذارند، دانشجویان مقابل مسئولان جبهه می‌گیرند، اما زمانی که این کارها بر عهده خود دانشجویان باشد بهتر می‌توانند با هم کنار بیایند و تعامل داشته باشند.

وی در مورد ورود شورای صنفی به فعالیت‌های سیاسی، گفت: شدیداً با سیاسی بازی و سیاسی کاری مخالفیم و اگر شورای صنفی وارد این مسائل شود از هدف اصلی و کلی خودش دور می‌شود.