احمد واعظی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دفتر تبلیغات اسلامی گفت: حوزه علمیه و نهاد روحانیت با نظام اسلامی و جمهوری اسلامی عجین شده، بنابراین باید نظام را کمک و هدایت کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد واعظی در حاشیه گردهمایی مبلغان دینی اعزامی به ماه مبارک رمضان با اشاره به فرارسیدن ایام ارتحال حضرت امام خمینی(ره) اظهار کرد: حضرت امام (ره) میراث‌های علمی زیادی به جا گذاشتند و شاگردان خوبی پرورش دادند و نسل علمای انقلابی و متعهد امروز، پرورش یافته مکتب درسی حضرت امام هستند.

وی بزرگ‌ترین میراث حضرت امام را پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی ذکر کرد و افزود: راهی که حضرت امام راحل آغاز کردند یک راه طولانی و پرمسئولیت است که چهار مرحله اصلی دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه، استقرار جمهوری اسلامی و صیانت از جمهوری اسلامی در برابر ناملایمات و خطرات و تهدیدات را اولین مرحله حرکت حضرت امام بیان کرد و افزود: استقرار نظام اسلامی مرهون رهبری‌های حضرت امام (ره) و وفاداری امت است.

حجت‌الاسلام واعظی تشکیل دولت اسلامی، ایجاد جامعه اسلامی و تشکیل تمدن اسلامی را سه مرحله بعدی حرکت حضرت امام اعلام کرد و افزود: در حال حاضر دولت یا نظام اسلامی تشکیل شده اما اینکه آیا دولت اسلامی داریم؟ آیا نظام تقنینی، قوای اجرایی و انتظامی، نهادها و دستگاه‌ها و ارکان نظام و بخش‌های مختلف، اسلامی هستند؟

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی تاکید کرد: نمی‌شود انتظار داشت جامعه در ابعاد مختلف آن اسلامی باشد اما اجزای حاکمیت آن گونه که باید اسلامی نشده باشد.

وی با بیان اینکه حوزویان راه طولانی در پیش دارند و بار مسئولیت حوزه، سنگین است، اظهار کرد: امام راحل برآمده از حوزه‌های علمیه و نهاد مرجعیت است. حوزه علمیه و نهاد روحانیت با نظام اسلامی و جمهوری اسلامی عجین شده، بنابراین باید نظام را کمک و هدایت کند و ناصح امین باشد و برای برداشتن قدم‌های بعدی با نظام همکاری کند.

حجت‌الاسلام واعظی، هدایت سیاسی و آگاهی‌بخشی مردم را وظیفه روحانیت دانست و تاکید کرد: تولید محتوا، نظریه پردازی، کمک فکری و استخراج آنچه که جامعه و نظام اسلامی به آن احتیاج دارد کار روحانیت و طلاب است.