26972.JPG

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: تا سال گذشته سهم اعتبارات پژوهشی زیر نیم درصد تولید ناخالص ملی بود این در حالی است که امسال این رقم تقریبا دو برابر شده است و این مسئله جای خرسندی دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا در همایش ملی “محصولات تراریخته در خدمت سلامت انسان و محیط زیست” که در کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به رشد چشمگیر اعتبارات پژوهشی در سال جاری، ابراز امیدواری کرد با رشد اعتبارات پژوهشی امسال شاهد رونق بیشتر فضای پژوهش در کشور باشیم.

اعلمی‌آل‌آقا در ادامه با تاکید بر اینکه روند توسعه علمی در دانشگاه باید تقویت شود، بر لزوم برنامه‌ریزی در این خصوص تاکید کرد.

وی از رشد جایگاه دانشگاه رازی از رتبه ۱۲ به ۱۱ کشوری در آمار اعلام شده هفته گذشته خبر داد و گفت: این مسئله نشانه این است که دانشگاه رازی در زمینه پژوهش میدان دار صحنه علمی است و امید است در بخش فناوری هم شاهد پیشرفت‌های این دانشگاه باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه از گذشته دغدغه ارتباط بین پژوهش و فناوری در دانشگاه‌ها مطرح بوده است، ابراز امیدواری کرد در آینده شاهد ارتباط بیشتر بین پژوهش و فناوری در دانشگاه بوده و از این طریق بتوانیم رسالت اصلی دانشگاه را تحقق بخشیم.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه در ادامه با اشاره به لزوم تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در این دانشگاه ابراز امیدواری کرد هرروز شاهد تاسیس شرکت‌های دانش بنیان بیشتری در دانشگاه باشیم.

وی سپس از دانشگاه به عنوان مرکز ثقل برنامه‌های علمی یاد کرد و ورود دانشگاه رازی کرمانشاه به برگزاری چنین همایش‌هایی را مثبت عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد: از این به بعد شاهد ورود بیشتر دانشگاه رازی به برنامه‌های این چنینی بوده و از این طریق در راستای کم کردن فاصله بین دانشگاه و صنعت اقدام شود.

برچسب ها :