University_of_Lorestan.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه پیام نور لرستان از راه اندازی ۵ پروژه عمرانی در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در این دانشگاه خبرداد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر محمدرضا جعفری در جمع خبرنگاران، افزود: این ۵ پروژه شامل چهار پروژه در مرکز خرم‌آباد و یک پروژه در مرکز الیگودرز در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی هم‌زمان با هفته دولت در دانشگاه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار کرد: ساختمان اداری، سالن ورزشی چندمنظوره و ساختمان‌های آموزشی طرح ۱۰۶ و ۱۱۰ از جمله پروژه‌هایی هستند که هم‌زمان با هفته دولت در پردیس خرم‌آباد به بهره‌برداری می‌رسند.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان تصریح کرد: راه‌اندازی آزمایشگاه قطبی نیز ازجمله پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است که در پردیس خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود.

جعفری اضافه کرد: پس از پایشی که از تجهیزات موجود در سایر آزمایشگاه‌های دانشگاه پیام نور در سراسر استان صورت گرفت دو میلیارد تومان از تجهیزات این آزمایشگاه‌ها به آزمایشگاه قطبی منتقل شد.

وی بیان کرد: همچنین یک میلیارد تومان دیگر نیز برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی اختصاص‌یافته و تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان تجهیزات نیز خریداری ‌شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان افزود: دو شرکت دانش‌بنیان که ۱۰ درصد سهام آن‌ها به دانشگاه و ۹۰ درصد مابقی نیز به اعضای هیئت‌علمی تعلق می‌گیرد امسال راه‌اندازی می‌شوند.

جعفری اظهار کرد: انجام پنج پایان‌نامه دانشجویی و دو طرح پژوهشی توسط اعضای هیئت‌علمی نیز از دیگر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی این دانشگاه است.

وی گفت: تجاری‌سازی یک محصول دانش‌بنیان از بین دو محصولی که دانش‌بنیان بودن آن‌ها مورد تائید قرارگرفته نیز ازجمله پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۹۵ محقق می‌شود.