شناسایی طلاب نخبه سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مرحله دوم شناسایی استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با هدف شناسایی و استفاده بهینه از ظرفیت علمی و پژوهشی آنان انجام شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام حسن باقریه، مسئول دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان در این رابطه اظهار کرد: فاز دوم شناسایی نخبگان حوزه علمیه خراسان با شرکت ۹۵ نفر از نامزدهای استعداد برتر سطوح مقدمات، یک، دو، سه و چهارحوزه از ابتدای سال جاری آغاز و ۷۱ نفر از این افراد در مصاحبه مربوطه شرکت کرده‌اند.

وی افزود: پس از شناسایی برترین ها و مصاحبه با آن‌ها، اسامی این افراد برای تایید کمیسیون‌ و هیأت امنای نخبگان حوزه‌های علمیه کشور به قم ارسال می‌شود.

حجت‌الاسلام باقریه شرط معدل را به عنوان شرط لازم قرار گرفتن در فرآیند شناسایی استعدادهای برتر حوزوی معرفی کرد و در این رابطه توضیح داد: سوابق تدریسی و پژوهشی طلاب نقش بسزایی در ارزشیابی استعدادهای برتر و تأیید نهایی آنها دارد.

مسئول دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان ادامه داد: حمایت‌های علمی، پژوهشی و خدماتی از استعدادهای برتر شناسایی شده، منوط به حفظ شرایط ممتازی است.

وی شناسایی، جذب نخبگان و کشف استعدادهای برتر و هم‌چنین حمایت و نظارت‌های علمی را از جمله وظایف دفتر نخبگان حوزه علمیه خراسان دانست و گفت: طلاب در سطوح مقدمات، یک، دو، سه و چهار حوزه شناسایی شده و در دو سطح ممتازان و استعدادهای برتر دسته‌بندی می‌شوند.

حجت‌الاسلام باقریه با اشاره به قرارگرفتن لینک ثبت‌نام استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان برای شروع فاز سوم شناسایی و جذب استعدادهای برتر بر روی سایت این مرکز، خاطرنشان کرد: طلاب ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنما و کاربرگ‌های ثبت‌نام می‌توانند در سه ماهه تابستان امسال نسبت به ثبت‌نام خود در فاز سوم این طرح اقدام کنند.

وی در پایان در مورد هدف جذب و حمایت از نخبگان در دفتر نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان بیان کرد: این طرح در راستای پاسخ به منویات رهبر معظم انقلاب و بزرگان حوزه‌های علمیه و با هدف شناسایی استعدادهای برتر و نخبگان حوزه، حمایت از آنها و استفاده بهینه از ظرفیت علمی و پژوهشی این افراد صورت می‌گیرد.