6-4.jpeg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  با امضای تفاهم نامه بین جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری استان، مرکز رشد گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی جهاددانشگاهی استان کردستان شروع به کار خواهد کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کردستان، دکتر خالد سعیدی، در جلسه امضای تفاهم نامه جهادانشگاهی و پارک علم و فناوری استان، اظهار کرد: مرکز رشد و فناوری گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی استان که طبق این تفاهم نامه شروع به کار می‌کند می‌تواند ایده‌های خاصی در حوزه گیاهان دارویی و کشاورزی و منابع طبیعی جذب و حمایت کرده و به شرکت دانش بنیان تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه دولت کنونی به طور جدی از راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند، افزود: امید است ما نیز بتوانیم با راه اندازی این مرکز رشد و حمایت‌های دولت، گامی موثر در راستای توسعه پایدار استان کردستان برداریم.

رئیس پارک علم و فناوری استان کردستان همکاری و هم افزایی بین بخشی دستگاه‌های اجرایی استان را لازمه تحقق این اهداف دانست و بیان کرد: باید سعی کنیم با برنامه‌ریزی و مدیریت درست، محصولات مراکز رشد را به سمت توسعه و تبدیل به برند شدن برده و زمینه صادرات آنها را نیز فراهم کنیم.

سعیدی در ادامه، با اشاره به پتانسیل استان کردستان در زمینه گیاهان دارویی عنوان کرد: باید گیاهانی را که در سطح استان رویش بیشتری دارند شناسایی و تقویت کرده و به یک برند تبدیل کنیم، سپس با تقویت فرهنگ بومی استفاده از آن، درصدد توسعه استانی و کشوری آن برآییم که تحقق این مهم نیازمند حمایت و هدایت از نیروی جوان است.

وی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی با راه اندازی مرکز رشد و فناوری گامی مهم در راستای حمایت از ایده‌های کسب و کار برداشته است که می‌تواند به توسعه پایدار استان کمک کند.