1431155570254_139208270946095501561293.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  دانشگاه آزاد اسلامی با ۲۲ رتبه ارتقا در بین دانشگاه های جهان رتبه اول مشارکت در تولید جهانی علم را در بین دانشگاه های ایران را حفظ کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، طبق آخرین آمار منتشر شده در پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ESI) رتبه تولید علمی دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین به روز رسانی آن پایگاه در تاریخ دهم خردادماه ۱۳۹۵ با ۲۲ پله صعود به جایگاه ۱۶۵ رسیده است. رتبه تولید علمی کشور ایران نیز با یک پله صعود به ۲۱ رسیده است.

در گزارش های قبلی(منتهی به ماه فوریه ۲۰۱۶) جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه تامسون رویترز، ۱۸۷ و رتبه کشور ایران ۲۲ گزارش شده بود.

همچنین تعداد آخرین مقالات دانشگاه آزاد اسلامی ۳۱ هزار و ۹۹۰ مقاله گزارش شده است.

این ارتقای رتبه پس از اصلاح آدرس دهی برخی مقالات توسط معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه و روند رو به رشد مقالات علمی تولید شده به وسیله واحدهای دانشگاهی تحقق یافته است.

گفتنی است تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی به وسیله کمتر از ۱۰ درصد واحدهای دانشگاهی انجام می شود. سایر واحدهای دانشگاهی یا مقاطع تحصیلات تکمیلی نداشته و یا در این زمینه فعالیت چشمگیری ندارند.

افزون بر این طبق آخرین آمار پایگاه تامسون رویترز، تعداد مقالات دانشگاه در مجلات علمی بدون در نظر گرفتن مقالات ارایه شده در کنفرانس ها در سال ۲۰۱۵ از سایر سال ها بیشتر شده و به این ترتیب تعداد مستندات علمی دانشگاه با کیفیت بالا افزایش یافته است.