سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – دانشگاه آزاد اسلامی با ۲۲ رتبه ارتقا در بین دانشگاه های جهان، رتبه اول مشارکت در تولید جهانی علم در بین دانشگاه های ایران را حفظ کرد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا ازدانشگاه آزاد اسلامی، طبق آمار منتشر شده در آخرین به روز رسانی پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز Essential Science Indicator، رتبه تولید علمی دانشگاه آزاد در دهم خردادماه ۱۳۹۵، با ۲۲ پله صعود به جایگاه ۱۶۵ رسید. رتبه تولید علمی ایران نیز با یک پله صعود به ۲۱ ارتقا یافته است.
در گزارش های قبلی (منتهی به ماه فوریه ۲۰۱۶) جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه تامسون رویترز، ۱۸۷ و رتبه کشور ایران ۲۲ گزارش شده بود.
همچنین تعداد آخرین مقالات دانشگاه آزاد اسلامی ۳۱ هزار و ۹۹۰ مقاله گزارش شده است.این امر مهم پس از اصلاح آدرس دهی برخی مقالات توسط معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد و روند رو به رشد مقالات علمی تولید شده به وسیله واحدهای دانشگاهی تحقق یافته است.
این میزان تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی به وسیله کمتر از ۱۰ درصد واحدهای دانشگاهی انجام می شود و دیگر واحدهای دانشگاهی یا مقاطع تحصیلات تکمیلی نداشته و یا در این زمینه فعالیت چشمگیری ندارند.
افزون بر این طبق آخرین آمار پایگاه تامسون رویترز، تعداد مقالات دانشگاه در مجلات علمی بدون در نظر گرفتن مقالات ارائه شده در کنفرانس ها در سال ۲۰۱۵ از سایر سال ها بیشتر شده و به این ترتیب تعداد مستندات علمی دانشگاه با کیفیت بالا افزایش یافته است.
براساس این آمار، تعداد مقالات علمی تولید شده در دانشگاه آزاد بدون احتساب مقالات سمینارها و کنفرانس ها در سال ۲۰۱۱، چهار و ۵۸۳ عنوان بوده که در سال ۲۰۱۲ به پنج هزار و ۶۶۹ عنوان افزایش یافته و در سال ۲۰۱۳ به پنج هزار و ۴۸۲ عنوان رسیده است.
آمار تولید این دسته از مقالات علمی دانشگاه آزاد در سال ۲۰۱۴، تعداد پنج هزار و ۳۸۳ عنوان بوده و در سال ۲۰۱۵ به ۶هزار و ۷۲ عنوان افزایش یافته است.
علمی**۱۰۵۵**۱۴۴۰