1419225251894_87445.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی باید در دانشگاه ها انجام شود و نخبگان دانشگاهی باید نسخه های عملیاتی و راه حل های عملی را در جهت حل معضلات اقتصادی کشور ارائه دهند .

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان در افتتاحیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، در سخنانی با بیان اینکه ریاست بر دانشگاه های کشور به نوعی مدیریت بر اصحاب تفکر واندیشه محسوب می‌شود، اظهار داشت: عملکرد روسای دانشگاه ها واقعا قابل تقدیر است زیرا با وجود تنوع سلایق، اندیشه ها و رفتارها، قابل مقایسه با سایر سازمانها نیست و مدیران دانشگاه ها باید پاسخگوی افراد و گروه های بسیاری باشند.

وی با اشاره به سالگرد ارتحال امام راحل (ره) گفت: حفظ خط امام، راه امام و آرمان های والای امام وظیفه اصلی ما محسوب می‌شود و بزرگ ترین کار امام راحل، احیای هویت ما بوده و اینکه روش حیات حقیقی را به ما نشان داد.

حجت الاسلام محمدیان با تقدیر از تصویب طرح آمایش آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این طرح بسیار مناسب و کاربردی بوده و بسیاری از معضلات آموزش عالی کشور را کاهش می‌دهد ولی باید توجه داشت که اجرایی کردن و عملیاتی شدن مناسب این طرح بر عهده دانشگاه ها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سند دانشگاه اسلامی اشاره کرد و گفت: سند دانشگاه اسلامی یک سند بالادستی و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و از روسای دانشگاه ها انتظار می رود با مطالعه کامل این سند نظرات کارشناسی خود را در جهت اجرای آن ارائه دهند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام محمدیان با تأکید بر چهار کارکرد مهم دفاتر نهادهای رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بحث نماز و احیای مساجد دانشگاه ها و گسترش کارکردهای آن، جذب استادان مجرب برای تدریس دروس معارف اسلامی و ارتقای محتوای این دروس، ایجاد بحث مهارت افزایی در کنار بحث دانش افزایی در دانشگاه ها و بالاخره رسیدگی به وضعیت تشکل های دانشجویی و استادان از کارکردهای مهم دفاتر نهادهای رهبری در دانشگاه ها است که امیدواریم با هماهنگی با مسئولان دانشگاهی به بهترین نحو صورت گیرد.