دانشگاه امیرکبیر سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر ارشد اجرایی دفتر توسعه پایدار دانشگاه صنعتی امیرکبیر از حضور مشاور عالی دبیرکل سازمان ملل متحد در حوزه توسعه پایدار طی هفته آتی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمدمهدی آزادگان، با بیان این خبر افزود: پروفسور جفری دیوید ساچس (Jeffrey David Sachs) مشاور عالی دبیرکل سازمان ملل متحد و عضو هیات علمی دانشگاه کلمبیا روز دوشنبه ۱۷ خرداد ۹۵ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر حضور می یابد و در سمینار علمی تخصصی با موضوع دستور کار ۲۰۳۰ (۲۰۳۰ Agenda) و تبیین اهداف توسعه پایدار (SDGs) سخنرانی خواهد کرد.

وی بازدید از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بررسی ظرفیت های موجود و چگونگی همکاری مشترک سازمان ملل متحد با این دانشگاه را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در بازدید جفری ساچس از دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد.

آزادگان خاطرنشان کرد: مشاور عالی دبیرکل سازمان ملل با  سید احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز دیدار می کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سوی وزارت علوم به عنوان «دانشگاه سبز و پیشتاز توسعه پایدار در ایران» شناخته شده است، اظهار داشت: هدایت دانشگاه در مسیر ایفای نقش بسیار کلیدی خود در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار کشور و نیز تبدیل آن به یک دانشگاه کاملاً سبز، از جمله اهدافی است که با جدیت تمام در دانشگاه دنبال می شود.

مدیر دفتر توسعه پایدار دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تعریف و گنجاندن درس توسعه پایدار در سرفصل های درسی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در آینده نزدیک به منظور تبیین و تحقق اهداف توسعه پایدار در کشور خبر داد و آن را مقدمه ای برای امکان سنجی و آغاز همکاری های مشترک و دستیابی به یک تفاهم علمی در حوزه توسعه پایدار برشمرد.

پروفسور جفری ساچس، درحال حاضر ریاست انستیتو زمین (Earth Institute) دانشگاه کلمبیا را بر عهده دارد و از طرف مجله تایم به عنوان سرشناس ترین اقتصاددان جهان و از سوی نیویورک تایمز به عنوان مهمترین اقتصاددان دنیا شناخته شده است و مجله اکونومیست او را یکی از سه نفر تأثیرگذارترین اقتصاددان های زنده در دهه گذشته می داند.