آیت الله سبحانی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه آل سعود می‌خواهد کشته شدن زائران در حج سال گذشته را به خدا نسبت دهد تا خود را تبرئه کند، گفت: این‌ها تفکر اموی دارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله العظمی جعفر سبحانی صبح چهارشنبه در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به کشته شدن هشت هزار نفر در حج سال گذشته اظهار داشت: هشت هزار نفر در این مراسم کشته شده‌اند آن وقت مفتیان آل سعود می‌گویند این مسئله قضا و قدر الهی بوده است.

وی با بیان اینکه آل سعود می‌خواهد امور ناشایست خود را به خدا نسبت دهد تا خود را تبرئه کند، اضافه کرد: این‌ها تفکر اموی دارند زیرا معاویه نیز زشتی‌های خود را به قضا و قدر الهی ربط می‌داد تا مردم را فریب بدهد.

اگر حوزه می‌خواهد رشد علمی داشته باشد باید تعطیلاتش کم شود

استاد سطوح عالی حوزه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما در طول یک سال ۱۵۰ درس تشکیل داده‌ایم که نشان می‌دهد نصف سال تعطیل بوده است.

وی اظهار داشت: باید برای کم شدن این تعطیلات فکری اندیشیده شود و من از شورای عالی و بزرگان حوزه می‌خواهم تا تعطیلات را کم کنند.

آیت الله سبحانی ادامه داد: اگر حوزه می‌خواهد رشد علمی داشته باشد باید تعطیلاتش کم شود و حتی ایام تعطیل نیز به درس و بحث پرداخته شود.

این مفسر قرآن کریم اضافه کرد: برخی از بزرگان چندین ساعت مطالعه مداوم داشتند و برخی از آثار علمی نیز در روزهای تعطیل توسط همین افراد نوشته و یا تدریس شده است.