سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  ماشین لپینگ پرداخت کاری ساچمه‌های سرامیکی برای اولین بار در کشور به همت محققان دانشگاه بیرجند ساخته شد.

محمد‌رضا درمیانی در‌گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان‌ جنوبی، گفت: قرارداد این پروژه در رابطه با پرداخت کاری ساچمه‌های سرامیکی با سازمان هواپیمایی ایران بسته شد.

این مخترع در استان با اشاره به کاربرد ماشین لپینگ ساچمه‌های سرامیکی، عنوان کرد: این ماشین در شیرهای یک طرفه و یاتاقان‌های سرامیکی کاربرد دارد.

درمیانی تصریح کرد: طراحی و ساخت این دستگاه ظرف مدت یک سال انجام و قرار داد با سازمان هواپیمایی ایران بالغ بر ۳۰ میلیون تومان بسته شد، در حالی که هزینه‌های بیشتری صرف ساخت این دستگاه شده است.

وی با اشاره به مکانیزم این دستگاه گفت: مکانیزم عملکرد دستگاه بدین صورت است که ساچمه‌ها را پرداخت می‌کند و دو صفحه دو طرف ساچمه قرار دارد که صفحه زیرین چرخان و صفحه بالا ثابت بوده و مکانیزم ماشین لپینگ ساچمه‌های سرامیکی کاملا کنترل شده عمل می‌کند.

درمیانی خاطرنشان کرد: دانشگاه بیرجند محیط و تجهیزات لازم برای این دستگاه و شرکت دانش بنیان قطعه‌سازی را در اختیار ما قرار داد.

برچسب ها :