حجت الاسلام محمدیانسایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی باید در دانشگاه‌ها انجام شود و نخبگان دانشگاهی نسخه های عملیاتی در جهت حل معضلات کشور به کار گیرند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان  با بیان اینکه ریاست بر دانشگاه‌های کشور به نوعی مدیریت بر اصحاب تفکر و اندیشه محسوب می‌شوند، اظهار داشت: عملکرد روسای دانشگاه ها واقعا قابل تقدیر است زیرا با وجود تنوع سلایق، اندیشه ها و رفتارها قابل مقایسه با سایر سازمان ها نیست و مدیران دانشگاه ها باید پاسخگوی افراد و گروه های بسیاری باشند .

وی با اشاره به سالگرد ارتحال امام راحل (ره) گفت: حفظ خط امام (ره)، راه امام (ره) و آرمان های والای امام (ره) وظیفه اصلی ما محسوب می شود و بزرگ ترین کار امام راحل (ره)، احیای هویت ما بوده و اینکه روش حیات حقیقی را به ما نشان داد.

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با تقدیر از تصویب طرح آمایش آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این طرح بسیار مناسب و کاربردی بوده و بسیاری از معضلات آموزش عالی کشور را کاهش می دهد  ولی باید توجه داشت که اجرایی کردن و عملیاتی شدن مناسب این طرح بر عهده دانشگاه ها است .

وی به سند دانشگاه اسلامی اشاره کرد و گفت: سند دانشگاه اسلامی یک سند بالادستی و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و از روسای دانشگاه ها انتظار می رود با مطالعه کامل این سند نظرات کارشناسی خود را در  جهت اجرای آن ارائه دهند.

محمدیان با تأکید بر چهار کارکرد مهم دفاتر نهادهای رهبری در دانشگاه ها گفت: بحث نماز و احیای مساجد دانشگاه ها و گسترش کارکردهای آن، جذب استادان مجرب برای تدریس دروس معارف اسلامی و ارتقای محتوای این دروس، ایجاد بحث مهارت افزایی در کنار بحث دانش افزایی در دانشگاه ها باید به بهترین نحو صورت گیرد.

وی افزود: رسیدگی به وضعیت تشکل های دانشجویی و استادان از کارکردهای مهم دفاتر نهادهای رهبری در دانشگاه ها است که امیدواریم با هماهنگی با مسئولان دانشگاهی آن را به انجام برسانیم.

محمدیان ادامه داد: گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی باید در دانشگاه‌ها انجام شود و نخبگان دانشگاهی باید نسخه های عملیاتی و راه حل های عملی را در جهت حل معضلات اقتصادی کشور ارائه دهند.