1464759318065_manteghi_54252.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس مرکز ملی فضایی گفت: همکاری‌های بین‌المللی کشور در حوزه علوم و فناوری فضایی افزایش خواهد یافت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، منوچهر منطقی در حاشیه بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران گفت: تفاهم نامه‌های همکاری زیادی با دیگر کشورها در حوزه علوم و فناوری‌های فضایی داریم و توافقات خوبی با برخی از این کشورها داشته‌ایم؛ پژوهشگاه فضایی نیز می‌تواند در برخی از این محورها حضور فعال داشته باشد.

وی افزود: در راستای برنامه ده ساله دوم فضایی کشور، ماموریت‌های اصلی مراکز دانشگاهی و برخی از مراکز فناوری مشخص شده و در دست پی‌گیری و اجرا است.

به گفته منطقی، هدف از این بازدید، آشنایی بیشتر با توانایی‌ها و امکانات فنی و تجهیزاتی پژوهشگاه فضایی ایران به‌منظور تدوین برنامه‌های حمایتی و همکاری در جهت توسعه فناوری‌های فضایی است.

وی تصریح کرد: این پژوهشگاه در زمینه دستیابی به برخی از فناوری‌های کلیدی مورد نیاز در حوزه فضا از پتانسیل خوبی برخوردار است.

بر اساس این گزارش، رییس مرکز ملی فضایی ایران از مرکز آزمون و یکپارچه‌سازی سامانه‌های فضایی پژوهشگاه فضایی ایران که فاز اول آن از بهمن ۹۴ به بهره‌برداری رسیده است و همچنین از پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران و آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و پروژه‌های این پژوهشکده بازدید کرد و در جریان امکانات و تجهیزات این مرکز و توانایی‌های آن برای توسعه سامانه‌های فضایی قرار گرفت.