سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مراسم گرامی‌داشت اولین سالگرد عروج امیر معتمدی،‌ عضو هیات علمی دانشگاه و معاون آموزش و پژوهش سازمان جوانان هلال احمر، عصر امروز در تالار ابن سینا دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس علمی ایسنا، در این مراسم، دکتر وحید قبادی دانا، عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی گفت: نجابت و صلابت و صداقت امیر معتمدی مثال‌زدنی و زبانزد بود. او فردی دلسوز برای نظام و انقلاب اسلامی و همچنین دلسوز خانواده، دانشگاه و دوستان خود بود و با تمام وجود قدم در راهی گذاشت که به آن باور داشت و ریا و دورویی که آفت رفتارهای امروزی است در شخص او وجود نداشت. معتمدی الگویی بود برای همکلاسی‌ها و برای مجموعه فعالان دانشگاه در انجمن های اسلامی.

او در ادامه گفت: امیر معتمدی شخصی متواضع و افتاده بود. همیشه در فعالیت های فرهنگی جهاد و همچنین در فعالیت های دانشجویی همه مسائل جانبی را ارج می نهاد و هیچ گاه اجازه نمی داد حقی از کسی ضایع شود. او صمیمی و مهربان بود و سعی می کرد شأن همه انسان‌ها را حفظ کند. پاکبازی و خلوص از رفتارهای وجودی ایشان بود. او اهتمام ویژه‌ای به برگزاری مراسم‌های گرامی‌داشت شهدا در دانشگاه داشت. او همچنین گرامی‌داشت مقام استاد را در این دانشگاه پایه‌گذاری کرد. او همیشه به دنبال مسائل آموزشی در جایگاه کشور بود. او جهاد دانشگاهی را انتخاب کرد با علم به اینکه از لحاظ مالی بهره ای برای او نداشت. انتخاب دوم او سازمان هلال احمر بود. او در حین نماز از دنیا رفت که این آرزوی قلبی او بود، زمانی که در محل صلیب سرخ ایتالیا برای اقامه نماز وضو گرفته بود و در حین ماموریت کاری در حین نماز به سوی معبود شتافت.

در این مراسم دکتر رضا ظفرقندی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همچنین در مورد امیر معتمدی گفت: اخلاق نیکو، صداقت، صفا، از خصوصیات بارز و برجسته امیر معتمدی بود. این بزرگوار همیشه در تلاش بود و در انجمن اسلامی برای حفظ محیط دانشگاه و حفظ عزت دانشجو و احترام به مقام دانشجو از هیچ تلاشی فروگذار نبود و همیشه در انجمن اسلامی به دنبال راهی بود تا این انجمن پاک مسیر انحرافی را طی نکند و همیشه در جهاد دانشگاهی تمام تلاش خود را در حوزه فرهنگی داشت و تنها یادگاری که از خود به جا گذاشت اخلاق نیکو بود.

در این مراسم نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور، علوی وزیر اطلاعات،‌ حجت الاسلام شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگرا ،ر ضیایی رییس هلال احمر، معاونین هیات رییسه و اعضای هیات علمی جهاد دانشگاهی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، و همچنین جمعی از اعضای جمعیت هلال احمر حضور داشتند.