1460378913891_images.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری از ایجاد ۱۱ شرکت دانش‌ بنیان در این استان خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، دکتر اسماعیل پیرعلی در نخستین همایش علمی راهبرد دانش‌ بنیان و نقش آن در اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: ۱۱ شرکت دانش‌ بنیان در استان وجود دارد که هشت شرکت کار خود را از پارک علم و فناوری آغاز کرده‌اند.

وی تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌ بنیان نوپا به دلیل اشتغالی که برای فارغ‌التحصیلان ایجاد می‌کنند و نوآوری آن‌ها را در پی دارند بیشتر مد نظر هستند.

پیرعلی افزود: در تعامل صنعت و دانشگاه خلا وجود دارد که تلاش پارک علم و فناوری در پر کردن آن و فرهنگ‌سازی در این زمینه است.

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: دولت در مسیر مباحث مرتبط با نوآوری و خلاقیت گام برمی‌دارد و شرکت‌های دانش‌بنیان باید از تسهیلات ارزان قیمتی که پیش‌بینی شده است، استفاده کنند.

وی نقش موثر در فرآیندهای نوآوری را یکی از ماموریت‌های پارک‌های علم و فناوری دانست و گفت: کمک به توسعه اقتصاد دانش‌محور، مشارکت در امر فرهنگ‌ کارآفرینی و دانش‌محور، سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر با ارزش افزوده بالا و کمک به توسعه تجارت از دیگر ماموریت‌های این پارک‌ها هستند.

پیرعلی اظهار کرد: افراد خلاق و نوآور، فارغ‌التحصیلان خوش‌فکر و کارآفرین دانشگاه‌ها، موسسات فناوری و خدمات مهندسی پیشرفته، واحدهای تحقیق و توسعه صنایع، مراکز تحقیقاتی دولتی و خصوصی و سایر موسسات دانش‌محور مشتریان پارک علم و فناوری هستند.

رئیس پارک علم و فناوری با اشاره به اینکه دانشگاه‌های نسل سوم به دنبال مهارت‌محوری و کارآفرینی هستند، تصریح کرد: فناوری، دانش فنی و دانش و دانش‌آموخته عناصر توسعه مبتنی بر دانایی هستند.

وی در پایان، میزان جذب افراد در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری را در رتبه‌های بالای کشور دانست و گفت: درصد نخبگی نیز در این استان وضعیت مناسبی دارد.