38-160.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر اجرایی همایش واژه پژوهی از ایجاد انجمن علمی واژه پژوهی در دانشگاه یاسوج خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کهگیلویه و بویراحمد، دکتر ابوالفضل علیشاهی در جمع خبرنگاران گفت: در پی برگزاری موفق همایش واژه پژوهی در دانشگاه یاسوج که برای اولین در کشور نیز برگزار شد، دبیرخانه این همایش درصدد ایجاد و راه اندازی انجمن علمی واژه پژوهی است.

وی با اشاره به استقبال خوب پژوهشگران، محققان، اساتید و دانشجویان سراسر کشور از این همایش عنوان کرد: کارشناسان و صاحب نظران زیادی در کشور هستند که به صورت تخصصی در زمینه واژه پژوهی کار می کنند و می‌توان با ایجاد این انجمن، مباحث و نظرات را به صورت تخصصی‌تر مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

دبیر اجرایی همایش واژه پژوهی راه اندازی این انجمن علمی را در تقویت همکاری‌های بین دانشگاهی موثر دانست و خاطرنشان کرد: وزارت علوم مرجع صدور مجوز این انجمن است که با توجه به نیاز دانشگاه‌ها به مقوله پژوهش و توان دانشگاه یاسوج در این حوزه، امیدواریم در اعطای این مجوز تسریع شود.

عضو هیات علمی گروه الهیات دانشگاه یاسوج با بیان اینکه نشریه تخصصی در زمینه واژه پژوهی در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: بسیاری از مقالات در این حوزه به صورت پراکنده در دیگر نشریات منتشر می‌شود که در صورت داشتن نشریه تخصصی می‌توان به صورت مستقل و در فضایی تخصصی‌تر این موضوع را دنبال کرد.

دکتر علیشاهی با اشاره به دستاوردهای نخستین همایش واژه پژوهی در دانشگاه یاسوج ادامه داد: سخنرانان اصلی مراسم مباحث خوبی را مطرح کردند که برای محققان این حوزه می‌تواند راهگشا باشد.

برچسب ها :