1464689000060_satarirusea_54182.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران و معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه، سومین نشست کمیسیون عالی همکاری‌های فناوری ایران و روسیه امروز در مسکو پایتخت روسیه تشکیل می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران و دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه، امروز به عنوان روسای طرف ایرانی و روسی کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه، سومین نشست این کمیسیون را برگزار می‌کنند.

براساس این گزارش، در این نشست که با حضور روسا و اعضای کارگروه های ذیل کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه تشکیل خواهد شد، طرفین درباره گسترش و تعمیق همکاری‌های فناوری دو کشور و پیگیری مصوبات نشست های پیشین این کمیسیون بحث و تبادل نظر می کنند.

با توجه به جایگاه ویژه کشور روسیه در حوزه علم و فناوری و پیشرفت هایی که جمهوری اسلامی ایران طی سال های گذشته در برخی از حوزه‌های مختلف علمی و فناوری کسب کرده است و از سوی دیگر، علی رغم روابط سیاسی در سطوح عالی بین دو کشور اما مکانیزم و ساختاری برای پیگیری برنامه‌های همکاری فناوری بین دو کشور، پیشتر به وجود نیامده بود.

بر همین اساس، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در سفر نخست خود در سال ۱۳۹۳ به روسیه، پیشنهاد کرد: این مکانیزم برای پیگیری، راهبری، مدیریت و رفع موانع همکاری های فناوری ایجاد شود که روس ها از این پیشنهاد استقبال کردند.

در نتیجه کمیسیون عالی همکاری‌های فناوری تشکیل شد که نخستین جلسه اش در سفر دوم به روسیه در مرداد ماه سال ۱۳۹۴ به ریاست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از ایران و دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر از فدراسیون روسیه تشکیل شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در رفت و آمدهایی که بین مسؤولان ایرانی و روسیه طی دو سال گذشته صورت گرفته است، نزدیک به ۴۰ پروژه در زمینه های مختلف از جمله نانو، بیو، تجهیزات پزشکی، درمان بیماری های صعب العلاج، علوم شناختی، همکاری های دانشگاهی و حوزه هایی از این دست برای شروع همکاری‌های تازه، مطرح و برخی از آنها نهایی شده و برخی نیز در حال مذاکره است که در سومین نشست کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه و کارگروه های ذیربط، بررسی و درباره آنها تصمیم گیری می‌شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران روز گذشته (دوشنبه) در راس یک هیئت عالیرتبه علمی به مسکو پایتخت فدراسیون روسیه سفر کرده است.

برچسب ها :