1464684824709_1414398820.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  محققان مرکز پزشکی مونته فیرو دریافتند که سفیدپوست‌های مبتلا به نارسایی قلبی بیشتر از سیاه‌پوست‌ها و نژاد هیسپانیک(اسپانیایی‌تبار) در خطر فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان و به نقل از پایگاه خبری کتابخانه ملی پزشکی آمریکا، نارسایی قلبی از عوامل خطر شناخته شده برای فیبریلاسیون دهلیزی محسوب می‌شود. به‌ منظور انجام این پژوهش ۶۸ هزار آمریکایی ۴۵ تا ۹۵ ساله مبتلا به نارسایی قلبی مورد بررسی قرار گفتند. از این تعداد، ۲۸ هزار هیسپانیک، بیش از ۲۵ هزار سیاه‌پوست و بیش از ۱۴ هزار سفیدپوست حضور داشتند.

یافته‌های کلی نشان می‌داد که خطر فیبریلاسیون دهلیزی در حدود ۲۳ درصد در بین سیاهپوست‌ها کمتر است. این رقم در بین هیسپانیک‌ها ۲۷ درصد گزارش شد.

به گفته محققان نتایج از این حیث جالب هستند که با وجود فاکتورهای خطر موجود برای فیبریلاسیون دهلیزی، بیماران هیسپانیک و آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار در خطر پایینی برای این بیماری قرار دارند و بنابراین این احتمال وجود دارد که دلایل ژنتیکی برای این تفاوت وجود داشته باشد.

این پژوهش طی نشست سالانه انجمن قلب آمریکا مطرح شد.