1460447243524_et22.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان از اجرای ۶ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، یدالله ملکی در جلسه اقتصاد مقاومتی استان، افزود: تولید گیاهان زینتی در گلخانه یکی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی دانشگاه آزاد لرستان است که بناست در وسعت ۶ هزار متر زمین و در قالب سه گلخانه به‌عنوان یک طرح دانش‌ بنیان اجرایی شود.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از پروژه‌های دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شهرک فناوری آزاد است که در زمینی به وسعت ۱۲ هزار هکتار بنا است اجرا شود که به دلیل عبور خطوط گاز از این زمین با مشکلاتی رو برو هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان تصریح کرد: تجهیز مراکز بیماری‌های خاص دومین برنامه دانشگاه آزاد اسلامی استان است که با مشکل کمبود پزشک انکولوژیست مواجه است و در این راستا نیازمند کمک دانشگاه علوم پزشکی هستیم.

ملکی گفت: بنا داریم سامانه آزمایشگاه‌های «ساها» را به‌عنوان یکی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی دانشگاه آزاد لرستان راه‌اندازی کنیم که در این طرح دانشجویان و پژوهشگران سراسر کشور می‌توانند از تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد لرستان استفاده کنند.

کورش ساکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این جلسه در رابطه با تجهیز پزشک مراکز بیماری‌های خاص دانشگاه آزاد اسلامی لرستان، اظهار داشت: با ساختمان و تجهیزات مشکل ما حل نمی‌شود چرا که مشکل ما در تأمین نیروی متخصص است و نیازمند این هستیم که تناسبی در ارائه خدمات وجود داشته باشد.

وی گفت: در استان دو پزشک انکولوژیست فعالیت دارند و نمی‌توانیم یکی از این دو را به این مراکز بفرستیم.