سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه تهران با اشاره به ظرفیت دانشگاه تهران برای آموزش به داوطلبان غیر ایرانی در رشته های مختلف و توسعه بین المللی آموزش برای ترویج فرهنگ ایرانی در این دانشگاه خبر داد.

محمود نیلی احمد آبادی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت:یکی از سیاست های دانشگاه تهران این است که هرچه بیشتر پذیرش دانشجویان بورسیه و خارجی را در دانشگاه با جدیت دنبال می کند.
وی ادامه داد:خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های علمی زیادی در حوزه های مختلف ایجاد شده و باتوجه به این ظرفیت ها امکان پذیرش دانشجویان سایر کشورها بخصوص برای تحصیل در مقاطع مختلف در رشته های مختلف بیش از پیش در دانشگاه تهران به وجود آمده است.
رییس دانشگاه تهران اضافه کرد:در حال حاضر در بحث بورسیه دانشجویان خارجی و روند رو به رشد دانشجویان خارجی در دانشگاه تهران فراهم شده است.
نیلی احمدآبادی در خصوص بین الملی شدن دانشگاه تهران یادآور شد: با توجه به توانمندیهای بالقوه دانشگاه تهران در پذیرش و آموزش دانشجویان خارجی امیدواریم در آینده نزدیک شاهد حضور هرچه بیشتر دانشگاه‌های کشور در رتبه بندهای بین الملی جهت فراهم آمدن امکان حضور بیشتر دانشجویان خارجی برای تحصیل در کشور باشیم.