1447835477245_81708650-70076559.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس مرکز فن بازار ملی ایران با بیان اینکه تاکنون ۱۴ استان دارای فن بازار شده‌اند که چهار استان دیگر نیز تا پایان امسال به این جمع می‌پیوندند، گفت: تا پایان سال ۹۷ همه استان‌های کشور دارای فن بازار خواهند بود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزار دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، اکبر قنبرپور در جلسه گشایش فن بازار استان البرز که در استانداری البرز برگزار شد، گفت: هدف اصلی از ایجاد پارک علم و فناوری توانمندسازی شرکت های فناور بخش خصوصی است.

وی افزود: تاکنون شرکت‌های بسیاری برای دریافت کمک مراجعه کرده و خدمات متنوعی را دریافت کرده‌اند دولت نیز در این راستا اقدامات خوبی انجام داده و با ارائه تسهیلات کمک شایانی کرده است.

قنبرپور در ادامه به برنامه توسعه پارک علم و فناوری کشور اشاره کرد و یادآور شد: هم اکنون فاز سوم پارک علم و فناوری کشور از سال آینده آغاز خواهد شد تا وسعت آن در مجموع به هزار هکتار افزایش پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تفاوت اساسی شرکت‌های دانش بنیان با دیگر شرکت‌ها این است که شاکله اصلی آن و اعضای اصلی آن را افراد علمی و نخبگان تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان بسیار خلاق هستند، افزود: ولی این شرکت‌ها در بحث مارکتینگ همواره دچار ضعف هستند.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران اضافه کرد: معمولا شرکت‌ها در حلقه آخر تجاری سازی به دلیل نداشتن علم کافی با مشکل مواجه می‌شوند بنابراین تفکر فن بازار این است که این قبیل نیازها را برطرف کند و موجودی‌های عرصه صنعت و ایده‌ها را به هم متصل کند.

وی ادامه داد: بانک اطلاعاتی جامعی برای فن بازار در نظر گرفته شده است که اکنون به استان البرز نسل سوم و کاملترین نسخه ارائه شده است و تا انتهای سال جهت تکمیل‌تر کردن این بانک اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در پایان با بیان اینکه تاکنون ۱۴ استان دارای فن بازار شده‌اند که چهار استان دیگر نیز تا پایان امسال به این جمع می‌پیوندند، گفت: تا پایان سال ۹۷ همه استان‌های کشور دارای فن بازار خواهند بود.

برچسب ها :