58-46.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه علم و صنعت از اضافه شدن فعالیت‌های بین‌المللی آموزشی و پژوهشی اساتید در سامانه امتیازدهی پژوهشی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا، هادی شهریار شاه‌حسینی در مراسم روز بین‌الملل دانشگاه علم و صنعت در مورد فعالیتهای انجام شده این دانشگاه در دو سال گذشته در حوزه بین‌المللی، افزود: میزبانی از هیات‌های دانشگاه‌های خارجی و انجام بازدیدهایی از دانشگاه‌های خارج، مطالعه برای بررسی شاخص‌های رتبه‌بندی، جمع‌آوری و ارسال به موقع اطلاعات برای سامانه‌های بین‌المللی و ایجاد سامانه ارزیابی فعالیت‌های بین‌المللی اعضای هیات علمی به صورت یکپارچه در سامانه امتیاز پژوهشی دانشگاه از جمله فعالیتهای ما در حوزه بین‌المللی سازی دانشگاه بوده است.

وی برنامه‌ریزی برای اجرای دوره‌های تحصیلات تکمیلی مشترک با دانشگاه‌های خارجی معتبر و فعال کردن تفاهم‌نامه‌های دانشگاه با دانشگاه‌ها و موسسات بین‌المللی را از دیگر اقدامات دانشگاه علم و صنعت برای بین‌المللی سازی کردن این دانشگاه ذکر کرد.

شاه‌حسینی خاطرنشان کرد: بر اساس فعالیتهای انجام شده در این زمینه رتبه دانشگاه علم و صنعت در پایگاه تایمز ۴۷۵ شده است.

مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به راه‌اندازی سامانه امتیاز پژوهشی اساتید در این دانشگاه افزود: از یکسال گذشته بخش بین‌الملل را به این سامانه اضافه کردیم بر این اساس عملکردهای بین‌الملی اساتید در بخش‌های آموزشی، پژوهشی و صنعتی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های وزارت علوم برای بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: بر این اساس دانشگاه علم و صنعت مسؤول برقراری ارتباط با کشور آلمان انتخاب شده است.

شاه‌حسینی همچنین از اجرای برنامه تبادل دانشجو کارآموز به برنامه آیسته خبر داد و گفت: بر این اساس دانشجویان دوره کارآموزی خود را در مراکز تحقیقاتی و یا آزمایشگاهی طی خواهند کرد که موفقیت این طرح در گرو همکاری بیشتر آزمایشگاه‌ها و اساتید دانشگاه‌ است.

وی جذب دانشجویان غیرایرانی از طریق پردیس دو این دانشگاه را از دیگر اقدامات این دانشگاه نام برد و گفت: علاوه بر آن در زمینه جذب حمایت مالی برای انجام فعالیت‌های بین‌المللی اقدام کردیم که در حال حاضر دانشگاه علم و صنعت در طرح‌هایی چون ایکارد، آیسه و جندی‌شاپور فعال است.