1449820276431_635843141328835513.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه نباید تأکید بر ارجاع دانشجوی خاطی به کمیته انضباطی داشته باشد، بلکه باید برای فضای دانشگاه برنامه‌ی اثرگذار دینی و اخلاقی داشت تا این مشکلات کمتر شوند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، دکتر «سید طه هاشمی» در مراسم اختتامیه گردهمایی معاونین فرهنگی دانشگاه آزاد غرب کشور اظهار کرد: نظام‌های دموکراتیکی که مدعی سلطه بر جهان است صدها موسسه را برای موضوع دموکراسی گسیل کرده که جوابگو هم نبوده اما کشوری مانند ایران که بر اساس تفکرات اسلامی تشکیل‌شده است به صحنه انقلاب وارد شد و منشاً تحولات عظیم اجتماعی شد و با وقوع جنگ تحمیلی و مقاومت مردم ایران به جایگاه کنونی رسیده است که الآن باید موردپژوهش و بررسی در دانشگاه‌ها قرار گیرد و در انحصار گروه خاصی قرار نگیرد.

وی با تأکید بر اینکه قرآن و ولایت منحصر به شخص خاصی نیست و برای همه‌ی زمینه‌ها تعریف دارد، گفت: هاشمی رفسنجانی از فرماندهان جنگ تحمیلی و مورد تایید و حمایت امام خمینی (ره) بوده است اما الآن می‌بینیم که در دوران سالگرد دفاع مقدس اسمی از این شخصیت نیست، چرا؟ مگر نه اینکه باید حقایق متعلق به ملت است و همه باید زیر چتر ولایت زندگی کنند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: تحقیقاتی که دو سال گذشته در مورد حجاب دانشجویان انجام گرفت نشان داد ۳۵ درصد پوشش دانشجویان قابل‌قبول و ۵۵ درصد قابل‌قبول نیست اما این آمار به معنای معاند بودن آنان و بی‌دینی نیست.

وی بر گسترده کردن ارزش‌ها که در فطرت همگان وجود دارد تأکید کرد و تصریح کرد: در دانشگاه نباید ملاک بر ارجاع دانشجوی خاطی به کمیته انضباطی باشد چراکه می‌توان قبل از این‌ها ارزش‌های دینی و اخلاقی را در سطح دانشگاه گستراند و شاهد نتایج آن بود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تا دو سال پیش حوزه فرهنگی دانشگاه در ۸ محور فعالیت می‌کرد که با افزایش تعداد کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی به ۱۴ محور تغییر کرده و در این مدت زمان سرانه فرهنگی دانشگاه ۲ درصد افزایش پیدا کرده است که منشاً تحول خواهد شد.

وی اضافه کرد: در اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی بودجه اختصاص داده شده است اما با این وجود اولویت اجرا با برنامه‌های مناسبتی و محوری است البته باید در تدوین و اجرای برنامه‌های فرهنگی از اتاق فکر اساتید استفاده کرد و اجرائیات را به دست دانشجویان سپرد.

هاشمی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در استان ایلام به دلیل داشتن مناطق گردشگری و جنگی می‌تواند قطب گردشگری جنگ با محوریت معاونت فرهنگی باشد.

وی افزود: باید دغدغه اصلی دانشگاه آزاد شرکت‌های دانش بنیان و راه‌اندازی گردشگری در استان باشد و به استعدادیابی در حوزه هنر و ورزش توجه شود چون اصلی‌ترین راه انتقال فرهنگ از زبان هنر و ورزش برمی‌آید.