سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار اطلاعیه این سازمان در مورد شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت‌نام و انتخاب رشته در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۵ از ساعت ۹ صبح فردا (دوشنبه ۱۰ خرداد ‌ماه) روی سایت این سازمان خبر داد.

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: اطلاعیه در نشریه پیک سنجش فردا نیز منتشر می‌شود و بر اساس آن ثبت نام برای آزمون مذکور از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور از روز سه‌شنبه یازدهم خرداد‌ماه آغاز می‌شود و در روز سه‌شنبه هجدهم خرداد‌ماه پایان می‌پذیرد.
وی گفت: تمامی متقاضیان ضرورت دارد در این مهلت با توجه به اطلاعیه منتشره و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
توکلی یادآور شد: دفترچه راهنمای آزمون نیز همزمان با آغاز ثبت نام روی سایت سازمان قرار می‌گیرد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: پذیرش دانشجو برای تعداد ۷۰ رشته امتحانی متعاقب جدول مندرج در اطلاعیه و دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته در این آزمون صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: پذیرش دانشجو در ۵۰ رشته امتحانی از ۷۰ رشته امتحانی براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد که اطلاعات آن در دفترچه راهنما درج می‌شود.
توکلی ادامه داد: پذیرش دانشجو در ۲۰ رشته امتحانی دیگر نیز از طریق برگزاری آزمون صورت خواهد گرفت و کارت شرکت در آزمون این ۲۰ رشته امتحانی ازروز سه‌شنبه نوزدهم مرداد‌ماه روی سایت قرار می‌گیرد و داوطلبان ضرورت دارد تا ساعت ۲۴ پنج‌شنبه ۲۱ مرداد‌ماه به سایت مراجعه کنند و نسبت به دریافت پیرینت کارت اقدام کنند.
وی در مورد زمان برگزاری آزمون نیز گفت: آزمون مذکور در عصر روز جمعه ۲۲ مرداد‌ماه در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود.