1438757265785_Mona Hoobehfekr-10.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر شورای مرکزی نظارت بر انجمن های علمی دانشجویی وزارت بهداشت،‌ با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰ انجمن علمی در دانشگاه‌های پزشکی فعال است گفت: در وزارت علوم ۸۰۰۰ انجمن علمی وجود دارد که سهم وزارت بهداشت فقط ۱۰۰ انجمن است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، دکتر حسام الدین علامه در نشست منطقه ای انجمن های علمی _ دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه جنوب شرق کشور افزود: رسالت انجمن های علمی با کمیته تحقیق و پژوهش متفاوت است موضوع مدیریت دانش یکی از مواردی است که در این انجمن ها مورد تاکید واقع می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: اطلاعات علمی بسیاری در دنیای امروز وجود دارد اما نکته مهم تر مهارت استفاده از دانش و چگونگی انتقال آن به دیگری است.

دکتر علامه با بیان اینکه انجمن های علمی باید موضوعات مختلفی را مد نظر قرار دهند، اظهار کرد: آینده پژوهی یکی از بحث هایی است که باید در انجمن های علمی مورد توجه قرار بگیرد. همچنین انجمن های علمی می توانند در ترویج فرهنگ سلامت موفق باشند.

مدیرکل فرهنگی معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در پایان توجه به موضوع مهارت های عملی و ایده پردازی را از تاکیدات وزارت بهداشت در انجمن های علمی دانشجویی دانست و گفت: انجام مهارت های پژوهشی و مهارت های ارتباطی از دیگر موضوعاتی به شمار می رود که باید در این انجمن ها مورد توجه قرار بگیرد.

برچسب ها :