سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  ایلام – ایرنا – معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دوره جدید مدیریتی تکریم و احترام دانشجویان نقشه راه فعالیت های فرهنگی این دانشگاه در سراسر کشور است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید طه هاشمی روز یکشنبه در اختتامیه گردهمایی معاونان و مدیران دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های آزاد غرب کشور اظهار کرد: با ادغام حوزه فرهنگی و دانشجویی ۱۴ محور فعالیت کدگذاری شده که اساس بودجه ریزی دانشگاه در سال جاری و سال آینده بر اساس این کدها خواهد بود ضمن اینکه ۲ درصد بودجه دانشگاه آزاد در زمینه های فرهنگی هزینه خواهد شد که نسبت به سال های گذشته ۱۰ برابر شده است.
وی بای بیان اینکه طرح وسیع استعدادیابی در همه رشته های هنری در دانشگاه آزاد اجرا می شود، افزود: در این راستا ۳ جشنواره ملی بسیار خوب شامل اولین جشنواره ملی اقوام و میراث معنوی کرمان، تئاتر دانشجویی مشهد و فیلم دفاع مقدس با عنوان سنگر در فیروزکوه توسط این دانشگاه برگزار شد.
وی اضافه کرد: برگزاری جشنواره های ملی در حوزه فرهنگی در تمامی مراکز و استان هایی که دارای زمینه و استعداد لازم باشند توزیع ملی خواهد شد.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه دانشگاه باید به ابعاد دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت بپردازد، افزود: عده ای می خواهند این مباحث را به گروهی خاصی منحصر و محدود کنند که اگر نگوییم خیانت، خدمت نیز نکرده اند.
هاشمی با بیان اینکه دفاع مقدس، دین، امام و رهبری متعلق به همه است و نباید چتر این حقایق بزرگ انقلاب اسلامی را ببندیم، گفت: راهبرد اصلی ما در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگی در تمامی واحدهای سراسر کشور این است که چتر این حقایق را باز کرده و اجازه ندهیم گروهی آن را تنها متعلق به خود بدانند.
رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد ایلام نیز در این گردهمایی با بیان اینکه سهم دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش عالی در استان ایلام در مجموع ۲۴ درصد و در تحصیلات تکمیلی ۸۲ درصد است، گفت: تا سال ۹۲ تنها یک رشته ارشد در این دانشگاه وجود داشت اما اکنون ۴۰ رشته در مقطع ارشد و هشت رشته در مقطع دکترا داریم.
شهریار عباسی با بیان اینکه با سیاست های دولت قبل، جمعیت دانشجویی دانشگاه آزاد در سراشیبی سقوط قرار گرفت، افزود: اما اکنون با تدبیر هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه توسعه تحصیلات تکمیلی و کاهش اتکای درآمدی به شهریه دانشجویان از طریق ایجاد شرکت های دانش بنیان، آینده این دانشگاه روشن و امیدوار کننده است.
وی اظهار کرد: در سال ۹۲ تمامی ۱۴ واحد و سه مرکز دانشگاه آزاد اسلامی در استان ایلام زیانده بود اما سال گذشته تمامی آنها از زیان دهی خارج شدند هر چند ممکن است بضاعت مالی مناسبی نداشته باشند.
رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد ایلام گفت: در گذشته تعداد کانون ها و تشکل های دانشجویی فرهنگی این دانشگاه اندک و فعالیت آنها نیمه تعطیل بود اما اکنون ۱۴ کانون و تشکل و ۱۰ نشریه دانشجویی فعال است.
عباسی یادآور شد: فعالیت های فرهنگی هنری و دانشجویی باید در سطح تمامی واحدهای دانشگاه آزاد در استان توزیع شود و همه واحدها کانون، تشکل و نشریه دانشجویی داشته باشند.
وی تاکید کرد: هر چند در حوزه ساختاری بدلیل کمبود اعتبار کند عمل کردیم اما اجرای ۵۰ طرح فرهنگی ماندگار در واحدهای دانشگاه آزاد این استان مصوب شده است و در دستور کار قرار دارد.
وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه خود را در این استان بدست آورده و به عنوان ارگانی مطرح است که در فرآیندهای اجتماعی استان تاثیر دارد.
گردهمایی معاونان و مدیران دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های آزاد غرب کشور شامل استان های ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان و همدان به مدت ۲ روز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام برگزار شد.
۶۰۳۲/۹۰۰۲ /۱۵۹۶