1440578075649_download (5).jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  در جلسه ۲۳۷ کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان شد بیش از ۱۶۰۰ عنوان کتاب توسط نشر دانشگاهیمنتشر شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، در این جلسه که به بحث و بررسی پیرامون فعالیت‌های مرکز نشر دانشگاهی اختصاص داشت؛ اقدامات انجام شده و برنامه‌های پیش روی این مرکز ارائه شد. در این گزارش به انتشار بیش از ۱۶۰۰ عنوان کتاب درسی در ۳۵ حوزه تخصصی و همچنین انتشار حدود ۶۰۰ شماره مجله تخصصی در ۱۳ عنوان اشاره شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه جلسه اعضای کمیسیون به بیان نظرات خود پرداختند؛ که اهم آن شامل تلاش برای ارتقای جایگاه مرکز نشر دانشگاهی به عنوان بانک اطلاعات علمی در سطح ملی و پایگاه تعیین استانداردها و معیارهای انتشار کتب دانشگاهی، تقویت بیش از پیش توانمندی‌ های این مرکز در ویراستاری فنی و علمی کتب دانشگاهی و همچنین توزیع و گسترش کیفی کتب علمی و دانشگاهی، تمرکز بر تسهیل نگارش کتب علمی به زبان فارسی از طریق گسترش معادل سازی واژه‌های علمی، واگذاری تالیف و انتشار کتب به مراکز دانشگاهی با حفظ جایگاه راهبردی مرکز نشر دانشگاهی، امتیاز دهی کیفی به چاپ کتب علمی توسط این مرکز و رصد و پایش انتشارات علمی کشور توسط مرکز نشر دانشگاهی بود.