دانشگاه شهید رجایی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – هشتمین دوره همایش ملی آموزش با هدف بررسی آسیب شناسی معضلات و مشکلات آموزش فنی و حرفه ای در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، به این همایش ۵۴۰ مقاله ارسال شد که پس از داوری های صورت گرفته ۱۵۶ مقاله در حوزه پیشرفت آموزش فنی وحرفه ای پذیرفته شد.

محمد امین سازگار نژاد رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور و معاون وزیر کار، تعاون و امور اجتماعی، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، علی االله یار ترکمن  رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، عبدالحسین نفیسی پژوهشگر مطرح آموزش های فنی و حرفه ای و عباس صدری رئیس دفتر منطقه ای آیسسکو در ایران در این همایش حضور داشتند.

همایش ملی آموزش در دانشگاهی برگزار شد که خود بعنوان یکی از اولین مجموعه های تربیت متخصص برای آموزش فنی و حرفه ای در کشور محسوب می شود و این امر باعث شد تا ارتباط نزدیکتری میان مبانی همایش و بدنه حقیفی آموزشی فراهم شود.

حمید رضا عظمتی رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در این همایش با تبیین رسالت های آموزشی این دانشگاه به تربیت بیش از ۶ هزار نیروی فنی اشاره کرد و گفت: اگر تربیت نیروی انسانی صورت نگیرد نمی توان به اقتصادی پویا و فضای رقابتی دست پیدا کرد.

در حاشیه این همایش تفاهم نامه ای میان دانشگاه شهید رجایی و سازمان جهانی فنی و حرفه ای جهان (یونیوک/یونسکو) منعقد شد.