تولید علم سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مؤسسه فرهنگی اکو، روز دوشنبه ۱۰ خردادماه مراسم تقدیر از فعالیتهای سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها (سمت) را در مرکز ایرانی مجامع بین‌المللی برگزار می‌کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، این مراسم در راستای همکاریهای علمی – انتشاراتی بین کشورهای عضو اکو، برگزار می‌شود.

در حاشیه این نشست، نمایشگاهی از آثار منتشره «سمت» در این راستا نیز برپا خواهد بود.

سازمان «سمت»، تنها سازمان انتشارات دانشگاهی در سطح منطقه است که به صورت اختصاصی به انتشار کتب درسی و دانشگاهی می‌پردازد و کتب مختلفی به زبانهای رایج منطقه اکو از جمله ۷۰ عنوان کتاب دانشگاهی برای تدریس در دانشگاههای افغانستان، منتشر کرده است.

سازمان همکاریهای اقتصادی (ECO)، یک سازمان منطقه‌ای است که در سال ۱۹۸۵ توسط دولتهای ایران، پاکستان و ترکیه به منظور توسعه همکاریهای اقتصادی، فنی و فرهنگی میان کشورهای عضو و جایگزین سازمان «همکاریهای منطقه‌ای برای توسعه» (RCD) است.

جمهوری اسلامی افغانستان، جمهوری آذربایجان، جمهوری قزاستان، جمهوری قرقیزستان، جمهوری تاجیکستان، ترکمنستان و جمهوری ازبکستان، دیگر کشورهای عضو این مؤسسه‌اند.

این مراسم ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۵ در مرکز ایرانی مجامع بین‌المللی به نشانی نیاوران، خیابان شهید باهنر، خیابان شهید آقایی، دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه، برگزار می‌شود.