نشر دانشگاهی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – در کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتشار بیش از ۱۶۰۰ عنوان کتاب درسی در ۳۵ حوزه تخصصی و حدود ۶۰۰ شماره مجله تخصصی در ۱۳ عنوان اشاره شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، جلسه ۲۳۷ کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه که به بحث و بررسی پیرامون فعالیت‌های مرکز نشر دانشگاهی اختصاص داشت؛ اقدامات انجام شده و برنامه‌های پیش روی این مرکز ارائه شد.

در این گزارش به انتشار بیش از ۱۶۰۰ عنوان کتاب درسی در ۳۵ حوزه تخصصی و همچنین انتشار حدود ۶۰۰ شماره مجله تخصصی در ۱۳ عنوان اشاره شد.

از اقدامات مهم این مرکز، برنامه‌ریزی برای اجرای اقدام ملی یک، دو و بیست راهبرد کلان ۹ و اقدام ملی ۲۴ از راهبرد کلان ده نقشه جامع علمی کشور اشاره شد.

در ادامه جلسه اعضای کمیسیون به بیان نظرات خود پرداختند که اهم آن به تلاش برای ارتقای جایگاه مرکز نشر دانشگاهی به عنوان بانک اطلاعات علمی در سطح ملی و پایگاه تعیین استانداردها و معیارهای انتشار کتب دانشگاهی، تقویت بیش از پیش توانمندی‌ های این مرکز در ویراستاری فنی و علمی کتب دانشگاهی و همچنین توزیع و گسترش کیفی کتب علمی و دانشگاهی اشاره کرد.

همچنین از دیگر نظراتی که به آن اشاره شد می توان به تمرکز بر تسهیل نگارش کتب علمی به زبان فارسی از طریق گسترش معادل سازی واژه‌های علمی، واگذاری تالیف و انتشار کتب به مراکز دانشگاهی با حفظ جایگاه راهبردی مرکز نشر دانشگاهی و امتیاز دهی کیفی به چاپ کتب علمی توسط این مرکز و رصد و پایش انتشارات علمی کشور توسط مرکز نشر دانشگاهی اشاره کرد.