جشنواره کتاب سال دانشجویی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – فراخوان بیست و سومین دوره کتاب سال دانشجویی و دومین دوره انتخاب کتاب سال دانشجویان فارسی‌نویس، از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره کتاب سال دانشجویی اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، بنابراین فراخوان، دانشجویان مولف و مترجم فرصت دارند تا اول شهریورماه سال جاری آثار خود را به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. این جشنواره هر ساله همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی، به منظور چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمی دانشجویان، با ارائه آثار مکتوب و حمایت از دانشجویان نوقلم برای تولید اندیشه‌های جدید برگزار می‌شود.

بر اساس فراخوان بیست و سومین دوره کتاب سال دانشجویی همزمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، امکان شرکت تمامی مقاطع تحصیلی، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشر شده، انتشار کتاب در سال ۹۳ تا ۹۵ و ارسال دوجلد از کتاب به دبیرخانه، الزامی بودن ارسال کپی متن اصلی آثار ترجمه شده و نامحدود بودن ارسال تعداد عناوین و موضوعات، از شرایط ارائه اثر به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی است.

از دیگر شرایط شرکت در این جشنواره، تکمیل فرم ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir و ارسال اصل اثر (دو جلد) به همراه فرم ثبت نام اینترنتی از طریق پست به صندوق پستی جشنواره است. کتاب الکترونیک شرکت داده شده در جشنواره، باید دارای مجوز ارشاد و هولوگرام مربوط باشد. یادآور می‌شود آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده ای که توسط بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه شده اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

تجلیل از ناشر برگزیده و جوانترین مولف و مترجم دانشجو

براساس این فراخوان، ناشران می‌توانند مستقیماً آثار دانشجویی را به دبیرخانه ارسال کنند و از ناشرانی که بیشترین مشارکت را در انتشار آثار دانشجویی داشته باشند، تجلیل خواهد شد.  در این جشنواره همچنین از جوانترین پدیدآورنده، مولف و مترجم تقدیر به عمل خواهد آمد.

موضوعات ویژه بیست و سومین دوره کتاب سال دانشجویی، به مناسبت نامگذاری سال۹۵ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به موضوع اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل و اشتغال و کارآفرینی است. در این دوره جشنواره، برای دومین بار، آثار تولید شده به زبان و خط فارسی توسط دانشجویان دیگر کشورها نیز پذیرفته و داوری می‌شود. این آثار در بخش ویژه مورد داوری قرار خواهد گرفت.

بر اساس این فراخوان، علاقه‌مندان می‌توانند پس از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی، اصل اثر به همراه فرم ثبت نام اینترنتی را به آدرس پستی جشنواره در تهران، ‌ خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک۷۲، صندوق پستی:۱۱۶۳-۱۳۱۴۵ سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی ارسال کنند.

بیست و سومین دوره کتاب سال دانشجویی از سوی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی با حمایت موسسه خانه کتاب، دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مرکز اطلاع رسانی بازارکار جهاددانشگاهی برگزار می‌شود.