سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران -ایرنا – مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز فرایند ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۵ از روز سه شنبه ۱۱ خرداد ماه خبر داد.

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد: به تمامی داوطلبان توصیه می‌شود از روز ۱۱ خردادماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
وی گفت: پذیرش در برخی از رشته‌های این آزمون بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد و آزمون سایر رشته‌ها عصر جمعه ۲۲ مرداد ماه برگزار خواهد شد.

** افزایش ظرفیت در دوره های کاردانی فنی حرفه ای
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: با وجود کاهش تعداد داوطلبانی که در دوره های کاردانی فنی حرفه ای ثبت نام کرده اند؛ ظرفیت پذیرش در این دوره ها نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
وی افزود: ثبت نام برای شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی از روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه آغاز شد و روز دوشنبه ۳ خرداد ماه پایان پذیرفت.
توکلی ادامه داد: تعداد ۲۱۹ هزار و ۷۱۰ داوطلب در این دوره ها ثبت نام کردند که این تعداد نسبت به سال ۹۴ که تعداد ۲۶۳ هزار و ۹۲۱ نفر در آن زمان ثبت نام کرده بودند، تعداد ۴۴ هزار و ۲۱۱ نفر کمتر است.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: به عبارت دیگر تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته ۱۶٫۷۵ درصد کمتر است.
وی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش برای سال ۹۵ تعداد ۲۹۴ هزار و ۸۵۹ نفر در نظر گرفته شده است، یادآور شد: با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش در سال ۹۴ تعداد ۲۵۷ هزار و ۵۵۰ نفر بوده، ظرفیت پذیرش تعداد ۳۷ هزار و ۳۰۹ نفر بیشتر است.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: در واقع ظرفیت پذیرش در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، میزان ۱۲٫۶۵ درصد بیشتر است.
وی اظهار کرد: پذیرش در ۴۲ کدرشته صورت می گیرد که از این تعداد پذیرش دانشجو در ۳۱ کد رشته بر اساس سوابق تحصیلی و معدل و پذیرش در ۱۱ کد رشته بر اساس آزمون است که آزمون این کد رشته ها صبح روز جمعه ۲۲ مرداد ماه برگزار می شود.
توکلی یادآور شد: نتایج نهایی پذیرش در تمامی ۴۲ کدرشته در دهه سوم شهریورماه ۹۵ اعلام می شود.