1411715897408_Erfan Khoshkhoo-4.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مشاور عالی سازمان سنجش ، آموزش کشور از کاهش ۴۴ هزار و ۲۱۱ نفری داوطلبان آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای ۹۵ و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی سال ۹۵ نسبت به سال قبل خبر داد.

آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای ۹۵

حسین توکلی در گفت و گو با خبرگار دانشگاهی ایسنا، با اعلام این مطلب گفت : ثبت نام کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی سال ۹۵ از ۲۲ اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش، اموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز شده و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده در روز دوشنبه سوم خرداد ماه به پایان رسید.

وی از ثبت نام ۲۱۹ هزار و ۷۱۰ داوطلب در آزمون مذکور خبر داد و گفت: این آمار نسبت به سال ۹۴ که ۲۶۳ هزار و ۹۲۱ نفر ثبت نام کرده بودند ۴۴ هزار و ۲۱۱ نفر کمتر است.

توکلی در ادامه گفت: پذیرش دانشجو در ۳۱ رشته از ۴۲ رشته بر اساس سوابق تحصیلی و در ۱۱ رشته دیگر از طریق برگزاری آزمون خواهد بود.

وی افزود: آزمون ۱۱ رشته مذکور در صبح جمعه ۲۲ مرداد ماه برگزار می‌شود و فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی در ۴۲ رشته‌ امتحانی در دهه‌ سوم شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود.