81640.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر کل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع انتخاب درست در ازدواج در دانشگاه‌ها، اقدامات این مرکز در زمینه پیشگیری از طلاق را تشریح کرد.

دکتر حمید یعقوبی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، با تاکید بر اینکه وقوع ازدواج در نهاد دانشگاه بیشتر از طلاق است، افزود: فرهنگ سازی در مورد انتخاب درست در ازدواج و آسیب‌های طلاق، فقط از طریق دانشگاه صورت نمی‌گیرد و نهاد دانشگاه در کنار سایر نهادهای فرهنگی وظیفه دارد آسیب‌ها را به جوانان معرفی کند.

وی با بیان اینکه در دانشگاه آموزش‌های پیش از ازدواج بیشتر مد نظر قرار دارد، اظهار کرد: تلاش مراکز مشاوره در دانشگاه‌ها، پیشگیری از وقوع طلاق است. در واقع موضوع مورد تاکید در مراکز مشاوره دانشگاه‌ها انتخاب درست در زمینه ازدواج است تا ازدواج منجر به طلاق نشود.

مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با اشاره به شعار “انتخاب آگاهانه، زندگی عاشقانه”، افزود: شعار”انتخاب آگاهانه، زندگی عاشقانه” شاه بیتی است که مراکز مشاوره دانشگاه‌ها تلاش می‌کنند بر اساس آن حرکت کنند. دانشجویان در سن انتخاب شدن و انتخاب کردن هستند و باید تلاش شود فرآیند انتخاب همسر درست صورت بگیرد تا میزان طلاق کم‌تر می شود.

یعقوبی در ادامه با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه انتخاب درست در ازدواج در دانشگاه‌ها افزود: در طول سال تحصیلی دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی زیادی در زمینه ازدواج برگزار می‌شود و با وجود اینکه شرکت در این کارگاه‌ها اجباری نیست، استقبال دانشجویان از این کارگاه‌ها بیشتر از سایر کارگاه‌ها است.

وی در پایان با اشاره به ارائه درس “مهارت‌های زندگی” گفت: سر فصل “ازدواج و طلاق”، در درس مهارت‌های زندگی از مهر آینده به صورت درس اختیاری دو واحدی به دانشجویان ارائه می‌شود.