1434443272169_20150414155733243 (1).jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس جهاددانشگاهی استان کرمان با تاکید بر راه‌اندازی پارک علم و فناوری در این منطقه، عنوان کرد: جنوب کرمان با وجود دانشگاه‌های جیرفت و برخورداری از اعضای هیأت علمی مجرب و دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور و … دارای ظرفیت‌های علمی پژوهشی خوبی است و نیازمند حمایت جدی مسؤولان در راستای اجرای طرح‌های علمی و پژوهشی هستیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطه کویر، دکتر رضا کامیاب‌ مقدس در نشستی که با حضور رئیس جهاد دانشگاهی کشور در شهرستان جیرفت برگزار شد، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی شهرستان جیرفت از سال‌های گذشته مشغول ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در منطقه جنوب کرمان بوده است و در سایر شهرستان‌های جنوبی دارای مراکزی هستیم که در محوریت جیرفت فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی استان کرمان در حال انجام طرح آمایش است و اکنون هم مسئولیت طرح نجات و احیای تالاب جازموریان را بر عهده داشته و نسبت به مناطق مختلف استان اشرافیت کامل دارد.

کامیاب‌ مقدس اظهار کرد: جنوب استان کرمان و به ویژه شهرستان جیرفت از ظرفیت بالا و فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و از نظر محصولات کشاورزی و تاریخی از جایگاه بالایی برخوردار بوده و معروف به هند ایران است.

وی افزود: بحث جازموریان و احیای آن در این منطقه بسیار مهم است. همچنین مرکبات، خرما و محصولات جالیزی در منطقه جنوب کرمان تولید می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان با اشاره به موضوع گردشگری و توریستی تصریح کرد: در جیرفت تمدن عظیمی وجود دارد که زیاد بر روی آن کار نشده و غربی‌ها در این زمینه اطلاعات بیشتری دارند.

وی گفت: آنچه که در جیرفت کشف و تمدنی که ایجاد شده است، اگر برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری و اطلاع‌رسانی شود به تنهایی قادر خواهد بود، چندین استان را به لحاظ مسائل توریستی تأمین کند.

کامیاب‌مقدس با بیان اینکه باید پارک علم و فناوری در این منطقه ایجاد شود، مطرح کرد: جنوب کرمان با وجود دانشگاه‌های جیرفت و برخورداری از اعضای هیأت علمی مجرب و دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور و … دارای ظرفیت‌ها علمی و پژوهشی خوبی است و نیازمند حمایت جدی مسئولان در راستای اجرای طرح‌های علمی و پژوهشی هستیم.

وی با اشاره به انرژی‌های پاک و تجدید‌ پذیر افزود: زمینه فعالیت برای انرژی‌های پاک و تجدید پذیر در جنوب کرمان وجود دارد و به لحاظ تنوع اقلیمی و آب و هوایی و همچنین سابقه تاریخی از بعد تحقیقاتی و پژوهشی می‌توانیم، اقدامات بسیاری را انجام دهیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان با اشاره به راه‌اندازی مرکز آموزش علمی و کاربردی در شهرستان جیرفت خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز این منطقه مرکز آموزش عالی در رشته‌های مختلف در منطقه جنوب کرمان باید ایجاد شود از مسئولان تقاضا داریم که ساختمان جهاد دانشگاهی زودتر تکمیل شود که منجر به توسعه آموزش عالی و تحقیقاتی می‌شود.

کامیاب‌مقدس ادامه داد: باید کلینیک تخصصی دندانپزشکی در راستای ارائه خدمات دندانپزشکی در جیرفت راه‌اندازی شود. در مرکز استان یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی مجهز داریم و مراجعات بسیاری در آنجا از جنوب استان صورت می‌گیرد.

این مسؤول اظهار داشت: ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره مرکبات را باید در دستور کار قرار دهیم امیدواریم برگزاری این جشنواره در راستای شناساندن محصولات کشاورزی، جالیزی و گلخانه‌ای در کشور موثر باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: ایجاد صنایع تبدیلی و غذایی در منطقه جنوب کرمان به ویژه شهرستان جیرفت که قطب کشاورزی است در دستور کار قرار گیرد.