سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  اصفهان- ایرنا- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت : توسعه مراکز رشد و ایجاد شرکت های دانش بنیان از اصلی ترین برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی است.

پی اچ دی آزمون : ابراهیم واشقانی فراهانی در حاشیه سمپوزیوم بین المللی نانوتکنولوژی که طی دو روز گذشته در دانشگاه آزاد نجف آباد برگزار شد، در گفتگو با ایرنا افزود: دراجرای ای رویکرد ۸۵ مرکز رشد و ۷۱۲ واحد فناور و شرکت دانش بنیان تاسیس وراه اندازی شده است.
وی گفت: بر اساس برنامه توسعه این دانشگاه تا پایان سال ۹۶ تعداد مراکز رشد باید به ۱۵۰ و تعداد واحد های فناور و شرکت های دانش بنیان به ۸۰۰ شرکت فعال برسد.
وی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از نظر انتشار مقاله در کشور جایگاه نخست را به خود اختصاص داده و در ارزیابی های پایگاه تامسون رویترز دانشگاه آزاد اسلامی برترین دانشگاه ایران و در جهان رتبه ۱۸۷ را کسب کرده است.
واشقانی فراهانی افزود: ثبت اختراعات از دیگر مباحثی است که دانشگاه آزاد اسلامی بر آن تاکید دارد و یکی از برون داد های علمی دانشگاه خلق دانش فنی است و مسیر خلق دانش فنی از حوزه ثبت اختراع عبور می کند.
وی گفت: یکی از سیاست های اصلی ما حمایت از ثبت اختراع های ملی و بین المللی است که در همین راستا اداره ثبت اختراعات در اداره کل گسترش علم و فناوری تاسیس شده است و پیگیر آن هستیم که متناسب با رشد تعداد مقالات، اختراعات بیشتری را به ثبت برسانیم.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب پژوهشگاه مرکزی توسط هیات امنای این دانشگاه خبر داد و گفت: این پژوهشگاه از مراکز پژوهشی برتر دانشگاه و به صورت مجازی تشکیل شده است.
دکتر واشقانی در پایان به کسب ۹ عنوان برتر واحد نجف آباد در جشنواره فرهیختگان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: واحد جامع مستقل نجف آباد یکی از واحدهای پیشتاز ما در عرصه تولید علم، فناوری و مقاله است.
شهرستان نجف آباد در ۳۰کیلو متری غرب اصفهان قرار دارد
غ -ک / ۱۳۳۹