1461937656208_29-112.jpg

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری عنوان کرد: علم و فناوری در جیرفت ریشه عمیق دارد و جهاد دانشگاهی جیرفت در این مدت کوتاه فعالیت‌های بسیاری را انجام داده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، علیرضا دلیری در جمع مدیران کل جنوب کرمان و روسای دانشگاه‌های این شهرستان اظهار داشت: نگاه رئیس جهاد دانشگاهی کشور به منطقه جنوب کرمان نگاه ویژه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه منطقه جنوب کرمان دارای ظرفیت‌های عظیمی است که تحول بزرگی را در کشور ایجاد می‌کند، اظهار داشت: همچنین با فرهنگ و تمدن بالایی که در این منطقه وجود دارد، باید گام‌های بزرگی در کشور برداریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری گفت: فرهنگ غنی و تمدن جیرفت ریشه در علم و فناوری دارد و اکنون در حال انجام مستندی از این فرهنگ و تمدن با نگاه به زیرساخت‌های علمی و فناوری دوره گذشته هستیم.

وی عنوان کرد: علم و فناوری در جیرفت ریشه عمیقی دارد و جهاد دانشگاهی جیرفت در این مدت کوتاه فعالیت‌های بسیاری را انجام داده است.

دلیری افزود: نگاه جهاد دانشگاهی در استان نگاه علمی است و باید بتوانیم از ظرفیت‌های ادارات کل در راستای مسائل علمی، پژوهشی و فناوری گام‌هایی برداریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری تصریح کرد: جهاد دانشگاهی اقدامات بزرگی را در کشور انجام داده است و بیش از ۳۰۰ موسسه پژوهشی و آموزشی و چندین شرکت بزرگ اقتصادی در کشور فعالیت می‌کنند که می‌توان گفت ۸۰ درصد اعتبارات جهاد دانشگاهی از خروجی این فعالیت‌ها و تحقیقات کاربردی است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه بخش کشاورزی و گیاهان دارویی در منطقه جنوب کرمان می‌توانیم، اقدامات خوبی را انجام دهیم و اگر بستر لازم فراهم شود، کمتر از یک سال ساختمان جهاد دانشگاهی این منطقه به اتمام می‌رسد.

دلیری گفت: تولید محصولات ارگانیک در این منطقه بستر بسیار خوبی دارد و باید زمینه آن را فراهم کنیم. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی لازم را برای کارهای مشترک در این زمینه با جهاد دانشگاهی دارد.

برچسب ها :